32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

କୋଭିଡ୍ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଟା ।

Must read

ନୂଆଦିଲୀ,ତା,୨୦/୧୧;ଏଠାରେ ଆଜିର ଶୀର୍ଷ ଖବର, ବିଶ୍ଳେଷଣ ଏବଂ ମତାମତ ୫ଟା | ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସର ସର୍ବଶେଷ ଖବର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମ୍ବାଦ ଅପଡେଟ୍ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ଜାଣ | ଆଡମିଶନରେ କୋଭିଡ୍ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଟା | କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ପୁଲ୍ ବ୍ୟାଚେଲର୍ ଅଫ୍ ମେଡିସିନ୍, ବ୍ୟାଚେଲର୍ ଅଫ୍ ସର୍ଜରୀ (ଏମବିବିଏସ୍) ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ଏବଂ ନାମାଙ୍କନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ବର୍ଗ ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୨୦-୨୧ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷ ପାଇଁ ବ୍ୟାଚେଲର୍ ଅଫ୍ ଡେଣ୍ଟାଲ୍ ସର୍ଜରୀ ସିଟ୍ | ଅଧିକ ପଢ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧି ଦଣ୍ଡ ୫୦୦ ରୁ ୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ରାଜଧାନୀରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ହୋଇଥିବା ସ୍ପାଇକ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିବାର ଦଣ୍ଡ ୫୦୦ ରୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ। ଅଧିକ ପଢ ୧୦ ମିନିଟରେ ଚାଲିଗଲା’: ସୁନା, ନଗଦ ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଓଡିଶାର କଟକରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଛି ଓଡିଶାର ସବୁଠୁ ବଡ ଡକାୟତି କ’ଣ ହୋଇପାରେ, ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ବ୍ୟସ୍ତ କଟକ ସହରରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଅଣ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ଆଇଆଇଏଫଏଲ୍ ଫାଇନାନ୍ସର ଶାଖାରୁ ଚାରିଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନଗଦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ।

ଅଧିକ ପଢ ‘ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍’: ସହ-ମାଲିକ ନେସ୍ ୱାଡିଆ କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ସହ-ମାଲିକ ନେସ୍ ୱାଡିଆ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଓପନର୍ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଥିଙ୍କ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଅନେକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ଗେଲ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭରେ ସେମାନଙ୍କର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ବସିଠ୍ୟ ନଥିଲେ | ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ କେବିସି ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପ୍ରେମ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜୟା ବଚ୍ଚନ ପ୍ରେମ ଚିଠି ଲେଖୁଥିଲେ, ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଲେଖିବା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି | ବନେଗା କ୍ରୋରେପାଟୀର ଶେଷ ଏପିସୋଡରେ ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପତ୍ନୀ ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଚିଠି ଲେଖିବେ। ୧୯୭୩ ପରଠାରୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ| ଦେଖନ୍ତୁ: ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମଲହୋତ୍ରା ଦିଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତାରେ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ଦିୱାଲୀଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ମିଠା ଏବଂ ତେଲିଆ ସୁସ୍ବାଦୁ ବାକ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଆମକୁ ଏହି ଦିୱାଲୀର ଗାର୍ଜିଂ ବାକ୍ସ ସତ୍ତ୍ୱେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଦୁର୍ବଳ କରିଦିଏ କିନ୍ତୁ ଶେର୍ଶା ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମଲହୋତ୍ରା ଆମକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ବଳିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆମ ଶରୀରକୁ ପୁନର୍ବାର ଫେରାଇ ଆଣିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ |

ଅଧିକ ପଢ ନିସାନ ମ୍ୟାଗ୍ନାଇଟ୍ ମାଇଲେଜ୍ ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି, ଟର୍ବୋ ମାନୁଆଲ୍ ପାଇଁ ୨୦ କିଲୋମିଟର ଇନ୍ଧନ ଅର୍ଥନୀତି | ସବ୍-କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ସେଗମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହ ଲଢିକୁ ନିସାନ୍ ମ୍ୟାଗ୍ନାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୨୬ ରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ମାଗ୍ନାଇଟ୍ ଅନେକ ସେଗମେଣ୍ଟ୍-ପ୍ରଥମ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଛି ଏବଂ ଏହା ୧.୦-ଲିଟର ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବରେ ଆକାଂକ୍ଷିତ | ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ୧.୦-ଲିଟର ଟର୍ବୋ-ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ବିକଳ୍ପ | ଅଧିକ ପଢ ହ୍ଯାଟ୍ସଟସ୍ ଆପ୍ ଅଦୃଶ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତା: ୫ ଟି ଜିନିଷ ଯାହା ଆପଣ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |ହ୍ଯାଟ୍ସଟସ୍ ଆପ୍ର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଶେଷରେ ସମସ୍ତ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏଠାରେ ଅଛି | ଅଦୃଶ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତାଗୁଡିକ ମାସ ମାସ ଧରି ପରୀକ୍ଷଣରେ ଅଛି ଏବଂ ହ୍ଯାଟ୍ସଟସ୍ ଆପ୍ ଶେଷରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବୈଶ୍ୟଷ୍ଟ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି | ଏହି ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ହ୍ଯାଟ୍ସଟସ୍ଆପ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇ ପାରିବେ ଯାହା ସାତ ଦିନ ପରେ ଆତ୍ମ-ବିନାଶ କରେ | ଅଧିକ ପଢ ‘ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପ୍ରଥମ’ ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ରର ଶାସନ ମଡେଲ: ପିଏମ ମୋଦୀ ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୫ ରେ କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଆଉ କୌଣସି ନିୟମିତ ସରକାରୀ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ଏକ ଜୀବନଶ way ଳୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟେକ୍ ସମ୍ମିଳନୀ, ୨୦୨୦ ରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଦେଖନ୍ତୁ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article