27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଦିଲ୍ଲୀରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବାରୁ ୨,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ।

Must read

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଗୁରୁବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଥିବା ଜରିମାନା ପୂର୍ବରୁ ୫୦୦ରୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ୫୦୦ ରୁ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜୋରିମାନା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ।

“ଦିଲ୍ଲୀରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତଥାପି କେତେକ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧୁ ନାହାଁନ୍ତି। ଯିଏ ପିନ୍ଧି ନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ୨,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଏକ ସାର୍ବଜନୀନ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ମାସ୍କ ଘରେ ଛଜ ପୂଜା ପାଳନ କରିବାକୁ କେଜ୍ରିୱାଲ ମଧ୍ୟ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ କାରଣ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉତ୍ସବକୁ ଅନୁମତି ଦେବା କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। “ଆମେ ଚାହୁଁ ଆମର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନେ ଛତ ପୂଜାକୁ ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ପାଳନ କରନ୍ତୁ।

ଦୟାକରି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଯଦି ୨୦୦ ଲୋକ ଏକ ସମୟରେ ପୋଖରୀରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି, ଏବଂ ଯଦିଓ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏରେ କୋବିଡ-୧୯ ଥାଏ, ତେବେ ସମସ୍ତେ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବେ। ଏହା ହେଉଛି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ଆମ ଘରେ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭,୪୮୬ ଟି ନୂତନ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬,୯୦୧ ଟି ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ୧୩୧ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବୁଧବାର ବିଭାଗ ଦିଲ୍ଲୀର କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୫,୦୩,୦୮୪ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୪୨,୪୫୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା, ୪,୫୨,୬୮୩ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ୭,୯୪୩ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article