32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭାରତର କୋବିଡ-୧୯ ଟ୍ୟାଲି ୮୯.୫୮ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

Must read

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତର କୋବିଡ-୧୯ ଦିନକୁ ୪୫,୫୭୬ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସହିତ ୮୯.୫୮ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱାଦଶ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୫୦,୦୦୦ ରୁ କମ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦୈନିକ ନୂତନ ମାମଲା ୫୦,୦୦୦-ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କଲା ନଭେମ୍ବର ୭ ରେ | ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟାକୁ ୮୯,୫୮,୪୮୪ କୁ ଠେଲି ଦେଇଛି |

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୮୫ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ମହାମାରୀ ସହିତ ୧,୩୧,୫୭୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କ୍ରମାଗତ ନବମ ଦିନ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୫ ଲକ୍ଷରୁ କମ୍ ରହିଲା | ଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ୪,୪୩,୩୦୩ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି ଯାହା ଜାତୀୟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ର ୪.୯୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ ବୋଲି ତଥ୍ୟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ମୋଟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସଂଖ୍ୟା୮୩,,୬୦୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଜାତୀୟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାରକୁ ୯୩.୫୮ ପ୍ରତିଶତକୁ ଠେଲି ଦେଇଛି। କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧।୪୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର) ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୧୮ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୧୨,୮୫,୦୮,୩୮୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗତକାଲି ୧୦,୨୮,୨୦୩ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ବୁଧବାର, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ୧।୫ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଦୈନିକ ନୂତନ ଯୋଗକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଭାରତ ଦୈନିକ ନୂତନ ପୁନରୁଦ୍ଧାରର ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଧାରା ଜାରି ରଖିଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ କହିଛି ଯେ ଆମର ଆକଳନ ଆଇସିଏମଆର ସହିତ ପୁନ ସମନ୍ୱୟ କରାଯାଉଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article