35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଟିସିଏଲ ସହିତ ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛି |

Must read

ରେଳ ଚଳାଚଳର ନିରାପତ୍ତା ତଥା ରେଳ ଏବଂ ସଡକ ଯାତାୟାତରେ ଅସୁବିଧାମୁକ୍ତ ଗତିବିଧି ବଞ୍ଚାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇ ଜୋନ୍ ୬ ଟି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଟେଲିକମ୍ କନସଲଟାଣ୍ଟସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍ (ଟିସିଏଲ) ସହିତ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛି। ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟରେ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍ ୪୩୬.୮୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଥିବା ଏମଓୟୁ ଉଭୟ ରେଳ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ରେଳ ଚାଳକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଜୋନାଲ ରେଳବାଇର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାର ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ।

ନିରାପତ୍ତା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଲେଭଲ୍ କ୍ରସିଂ ଗେଟ୍ ଗୁଡିକ ରଦ୍ଦ କରି ଏବଂ ସୀମିତ ଉଚ୍ଚତା ସବୱେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି | ଟି ରୋଡ୍ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍ ହାଓ୍ -ାରା-ଚେନ୍ନାଇ ମେନ୍ ଲାଇନରେ ଜୋନର ଖୁରଡା ରୋଡ୍ ଡିଭିଜନ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାନିଟାଲ୍-କଟକ ବିଭାଗର ରାନିଟାଲ୍-ଜେନୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପୋଜିଟ୍ ଚୁକ୍ତିନାମା ଆଧାରରେ ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷକୁ ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି।

ଜୋନାଲ ରେଳବାଇର ମୁଖ୍ୟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ନରୋତ୍ତମ ସିଂ ଉଇକେଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ର ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର ବ୍ରିଜେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହ ଟିସିଏଲ୍, ଜେନେରାଲ୍ ମ୍ୟାନେଜର ଅନିଲ କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏହି ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି। । କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ମୋଡାଲିଟି ତଥା ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଏମଓୟୁକୁ ରେଳ ବୋର୍ଡ ସ୍ତରରେ ଚୂଡାନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରି ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳ ଜୋନ୍ ସ୍ତରରେ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହେବ | ରୋଡ୍ ଓଭର ବ୍ରିଜ୍ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସହିତ ଏମଓୟୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ପ୍ରଥମ ଜୋନ୍ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article