35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ରୁଷ ୪୫୬ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରିଛି, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ।

Must read

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ୮.୯ ମିଲିୟନ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରି ୮,୯୧୨,୯୦୭ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପୂର୍ବ ସ୍ପାଇକ୍ରେ, ୨୯,୧୬୪ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୩୦,୪୫୮ ରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ପୂର୍ବର ତୁଳନାରେ ସର୍ବଶେଷ ସ୍ପାଇକ୍ ୩୨% ଅଧିକ ଅଟେ, ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହରେ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୦୦ ରୁ ୫୦ କୁ ସୀମିତ ରହିଛି। ଏଥିସହ ଦିଲ୍ଲୀର ଡେପୁଟି ସିଏମ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜେନା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ କୌଣସି ନୂତନ ତାଲା ପକାଯିବ ନାହିଁ |

ଜ ନ, ଦିଲ୍ଲୀର କୋଭିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରରେ କାରବ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। କାଶ୍ମୀରରେ କରାଯାଇଥିବା ସେରୋ ସର୍ଭେରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଉପତ୍ୟକାର ପ୍ରତି ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ କୋବିଡ-୧୯ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆଣ୍ଟିବଡି ବିକଶିତ କରିଛନ୍ତି: ଜିମ୍ବାୱେରେ ଅଫିସିଆଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦେଶର ପଶ୍ଚିମରେ ଏକ ବୋର୍ଡିଂ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗ ଯୋଗୁଁ ରୁଷିଆର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୪,୩୮୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୦,୯୮୫ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ମୋଟ ମାମଲା ୧,୯୯୧,୯୯୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତୁର୍କୀ ଅତିରିକ୍ତ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯାହା ନଭେମ୍ବର ୨୦ ରୁ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି କହିଛି।

ବୁଧବାର କ୍ରମାଗତ ପଞ୍ଚମ ଦିନ ପାଇଁ ପୁଡୁଚେରୀରେ ତାଜା କୋଭିଡ୍ -୧୯ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି |୫୬ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୩୬,୪୬୫ କୁ ନେଇଥାଏ | ସରକାର ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏକ ଜାଗାରେ ଭିଡ଼ ଯେତେ ଅଧିକ, ଏହା ଅଧିକ କ୍ଷତିକାରକ | ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଏକାଠି ହେବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ | ବିବାହରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି: ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article