26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ବିଡେନଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ।

Must read

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କୋଭିଡ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି-ନିର୍ବାଚିତ ବିଡେନଙ୍କ ସହ ଇଣ୍ଡି-ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାସାଗରରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ଓଡିଶାର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ‘କଟ୍ ଅଫ୍ ଏରିଆ’ରେ ଥିବା ନକ୍ସଲ ହଟବଡକୁ ରାଜ୍ୟର ଏକ ବିକଶିତ ସ୍ଥାନରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ପରିବାରଙ୍କୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମାଗଣାରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ସହରୀକରଣ, ଗତିଶୀଳତା, ନବସୃଜନ ଏବଂ ନିରନ୍ତର ସମାଧାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତକୁ ସବୁଠାରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ନ୍ୟୁ ଇକୋନୋମି ଫୋରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଏବଂ କେତେକ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶ ସହରୀକରଣର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ େଉ ଦେଖିବେ। ଆତଙ୍କବାଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ବ୍ରିକ୍ସ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡିକ ଉତ୍ତରଦାୟୀ ହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦେଶ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟକାଳର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଘର, ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ବିଭାଗକୁ ରଖି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ଅର୍ଥ, ବାଣିଜ୍ୟିକ କର, ପରିବେଶ, ଜଙ୍ଗଲ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା, ସହରୀ ବିକାଶ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ବିଭାଗ ପାଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ସାରାଇ କାଲେ ଖାନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଦୁଇଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଜ ଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ (ଜେଏମ) ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ବାରାମୁଲ୍ଲା ଜିଲ୍ଲାର ଡୋରୁ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଅବଦୁଲ ଲତିଫ ମିର ୨୨) | ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର କୁପୱାରା ଜିଲ୍ଲାର ହାଟ ମୁଲ୍ଲା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ରାଫ ଖତାନା ୨୦ କୁ ସୋମବାର ରାତିରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article