26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପାଇଁ ୧୫୪ କୋଟିର ବଜେଟ୍

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ା୧୧:ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପାଇଁ ୧୫୪ କୋଟି ଟଙ୍କାରବଜେଟକୁ ମିଳିଲା ଅନୁମୋଦନ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପରି·ଳନାକମିଟିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ନିଆଗଲାନିଷ୍ପତ୍ତିି । ଏନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକକ୍ରିଷନ କୁମାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପରିଚାଳନା କମିଟିରଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବଜେଟ୍ ଅନୁମୋଦନ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ କ୍ରିଷନ କୁମାର ସୂଚନାଦେଇଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଆୟ ଅନେକ କମିଯାଇଛି, କରୋନା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚବଢ଼ିଯାଇଛି, ସେଥିପାଇଁ ଆୟ ବଢ଼ାଇବାଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଡୋନେସନ ଆରମ୍ଭକରାଯିବ । ଏଥିରେ ସମସ୍ତେ ଭାଗ ନେବାକୁମୁଖ୍ୟ ପ୍ରାଶାସକ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ନେଇ ସକାରାତ୍ମକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିପରେ ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯିବ ।

ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶନେଇ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।ପୂର୍ବରୁ ଫାଇନାନ୍ସ ସବ୍ କମିଟି, ଲ୍ୟାଣ୍ଡସବ୍ କମିଟି, ସେବାୟତ କଲ୍ୟାଣ ସବ୍କମିଟି, ନୀତି ସବ୍ କମିଟିରେ ବିସ୍ତୃତଭାବରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇବଜେଟରେ ଆୟ ଓ ବ୍ୟୟକୁ ନେଇ ସ୍ୱତନ୍ତରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା ।ଆଜିଗଜପତି ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟପ୍ରଶାସକ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଏଏସଆଇସୁପରିଟେଣ୍ଡଣ୍ଟ ଆରକ୍ୟୁଲୋଜିଷ୍ଟ,ପରି·ଳନା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କଉପସ୍ଥିତିରେ ବଜେଟ ଅ ।ଗତ କରାଯାଇଥିଲା ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article