27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଓଡିଶାର କୋଭିଡ୍ -୧୯ଟି ୩,୧୦,୦୫୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

Must read

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ରୋଗ ସଂଖ୍ୟା ୫୪,୮୨୬,୭୭୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା କାରଣ ଏହି ଜୀବାଣୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୩୨୩,୦୩୯ ଥିଲା। କୋଭିଡ୍ ଗ୍ଲୁମ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଟିକା ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିଥିଲା ​​| ମଡର୍ନା ଇନକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାର କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ବିଳମ୍ବିତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରାୟ ୮୫% ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଥିଲା,

ଯାହା ମହାମାରୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଉପକରଣ ଖୋଜିବାରେ ଅଗ୍ରଗତିର ଆଉ ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ୯୦% ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀତା ହାର ସହିତ ବିକାଶରେ ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିକା କୋବିଡ-୧୯ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କଭରେଜ୍ ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟରେ, ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲା ​​କାରଣ ଅଧିକ ରାଜ୍ୟ ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚିତ ଜୋ ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୁନରୁଦ୍ଧାରକୁ ରୋକିବା ଆମେରିକାର ପୁନରୁଦ୍ଧାରର ଚାବିକାଠି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ସରକାର ମିଳିତ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆହ୍ନ ନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ୟୁରୋପରେ, ଜର୍ମାନ ଚାନ୍ସେଲର ଆଞ୍ଜେଲା ମର୍କେଲ କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହ୍ରାସ ପାଇଲେ। ମାମଲା ବଞ୍ଚିସହିତ ସ୍ଵିଡେନଏହାର କଠୋର ନିୟମ ପ୍ରଣୟନ କରୁଛି ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ବଶେଷ ଜାତୀୟ ତାଲା ଯୋଗୁଁ ଦେଶ ମହାମାରୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି। ଭାରତରେ ଥିବାବେଳେ କ୍ରମାଗତ୪୪ ଦିନ ପାଇଁ ଦୈନିକପୁନରୁଦ୍ଧାର ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଥିବାରୁ ତଳକୁ ଖସିବା ଧାରା ଜାରି ରହିଛି | ଦୈନନ୍ଦିନ ସଂକ୍ରମଣର ନିମ୍ନ ଧାରାକୁ ଜାରି ରଖି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୫୦,୦୦୦ ରୁ କମ୍ ରହିଲା |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article