26 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଉତ୍ତର।

Must read

ର୍ଧୋର୍ଡୋ(ଗୁଜୁରାଟ):୧୨/୧୧ : କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବ ୫୦ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ସୀମା ଅଞ୍ଚଳ ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବିକଶିତ ହୋଇଛି। ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଏବଂ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବିଷୟରେ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଏହା କେବଳ କୂଟନୈତିକ ବିବୃତ୍ତି ଦେବ।

ସରକାରଙ୍କ ସୀମା କ୍ଷେତ୍ର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ଗୁଜୁରାଟର କୁଚ୍ ଜିଲ୍ଲାର ଧୋର୍ଡୋ ଗ୍ରାମରେ ‘ସିମାଣ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ ବିକାଶୋସଭ -୨୦୨୦’ ରେ ଏକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୦୮-୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଟନେଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମୋଦୀ ସରକାର ୬ଟି ନିର୍ମାଣ କରିସାରିଛନ୍ତି। ସୀମା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଟନେଲ ଏବଂ ୧୯ ଟନେଲରେ କାମ ଚାଲିଛି | “ଏହି ଆକଳନଗୁଡିକ ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା ଦର୍ଶାଉଛି।

ସୀମା ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆମେ ୨୦୨୦-୨୧ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୧୧,୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଜେଟ୍ ଆବଣ୍ଟନ କରିଛୁ। ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଗତ ୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ଯାହା ଥିଲା ତାହାଠାରୁ ଅଧିକ ଅଧିକ। ପୂର୍ବ ୫୦ ବର୍ଷରେ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆମେ ଆମର ସୀମା ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ଦିଗ ସହିତ ଯୋଡିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ରଣନୈତିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିବୁ। ଯେଉଁମାନେ ମତଭେଦରେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି: ଶାହା |

ଏକ ପୃଥକ ନୋଟରେ, ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଏନଡିଏର ବିଜୟ ପରେ ଶାହା ବିରୋଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ମତଦାନରେ ‘ସବୁ ବିଷୟରେ ଶତ୍ରୁତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ’ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିବା ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି କାରଣ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ଲାଭ ଗ୍ରାମ ତଥା ସେମାନଙ୍କ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସ୍କିମ୍ ଗୁଡିକ ଆଉ (କେବଳ) ଫାଇଲ୍ କିମ୍ବା ସଚିବାଳୟରେ ନାହିଁ | ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ଆଲାଏନ୍ସ ଏହି ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ ବିହାରରେ ଏକ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ବିଜୟ ସହ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଥିଲା। ୭୫ ଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ପରେ ବିଜେପି ୭୪ ଟି ସିଟ୍ ହାସଲ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article