32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଜେଏନୟୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ।

Must read

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଜେଏନୟୁ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି। “ଯେତେବେଳେ ଉପନିବେଶବାଦ ସମୟରେ ଆମକୁ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଇଥିଲା, ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ଗତ ଶତାବ୍ଦୀର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ମିଚିଗାନ୍ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦିଓ ଏହି ଶତାବ୍ଦୀ ତୁମର, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶତାବ୍ଦୀ ଭାରତର ହେବ।

ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଦର୍ଶନକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବା ଆମର ଦାୟିତ୍। ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସାହସ ଏବଂ କରୁଣା ସୃଷ୍ଟି କରେ ଯାହା ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିଆଲ ନିଶଙ୍କ ଏବଂ ଜେଏନୟୁ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଗଦୀଶ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଉନ୍ମୋଚନ ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଜେଏନୟୁ କୁଳପତି ଜଗଦେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଵାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଆଜି ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଘାଟିତ ହେବ ବୋଲି ଜେଏନୟୁ ଭାଇଚାରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆନନ୍ଦିତ।

ତେବେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ, ଏପରିକି ଭର୍ଚୁଆଲ୍, ଜେଏନଈଊଏସଏଊ କୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେଇଛି ଯାହା କ୍ୟାମ୍ପସରେ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ସେମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର କ୍ୟାମ୍ପସରେ ହିଂସାକୁ “ଖୋଲାଖୋଲି ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି” ଏବଂ ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷା ନୀତି ସହିତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ପାଣ୍ଠି ହ୍ରାସ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାର ଘରୋଇକରଣ ହେବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article