32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

୧୦% ଭୋଟ୍ ବିହାରରେ ସକାଳ ୧୧.୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଣାଯାଇଥିଲା ।

Must read

୨୪୩ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିହାର ବିଧାନସଭାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଧାରା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥିବାରୁ ଶାସକ ଏନଡିଏ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସ ଏକ କଣ୍ଢେଇ ଯୁଦ୍ଧରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏନଡିଏ ୧୨୪ ଟି ଆସନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି – ବିଜେପି (୬୯), ଜେଡିୟୁ (୫୦) ଏବଂ ଭିଆଇପି ଟି ଆସନରେ ଭିଆଇପି – ୧୦୬ ଟି ଆସନରେ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଆଲାଇନ୍ସ ଆଗରେ ରହିଛି। ସୁକୁମାର ରଙ୍ଗନାଥନ୍ @ ପ୍ରଥମ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ: ୧୧.୨୫ ସୁଦ୍ଧା, ବିହାରରେ ୧୦% ଭୋଟ୍ ଗଣିତ ହୋଇଛି;

ଏନଡିଏ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୮.୨୨% ଏବଂ ୩୬.୧୨% ଜିତିଛି | ଯଥାକ୍ରମେ ୧୨୦ ଏବଂ ୧୦୪ ଟି ଆସନରେ ଅଗ୍ରଣୀ | ପ୍ରାୟ ୪.୩ ନିୟୁତ ଭୋଟ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂଖ୍ୟାରେ ଗଣିତ ହୋଇଛି ପ୍ରିୟ ପାର୍ଟି ତାଲିକାରେ ଦେଖାଉଥିବା ବିହାର ଫଳାଫଳ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ କାହିଁକି ନୁହେଁ? ଆମର ୩ ଟି ବସିଥିବା ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥର ୧୯ ଟି ସିଟ୍ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛୁ। ଦୟାକରି ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ସଂଶୋଧନ କରନ୍ତୁ | ବିଜେପି ଡାକନାମ ସହିତ ଖେଳେ | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଯୁଗ ପୂର୍ବରୁ କୋଡ୍ ପାପୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

କାନହୟା କୁମାରଙ୍କ ନାମ ଟୁକଡେ ଟୁକଡେ ରଖାଗଲା | ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ଭୁଲ୍ ହେଲା ଯେ ସେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ବାହାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ନାମ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଜିତିଲେ | ନାମଗୁଡିକ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ ପାଇଁ ସମୟ ନିଏ ଏବଂ ଏଥର ସେଗୁଡ଼ିକର କିଛି ନଥିଲା | ପୋଷ୍ଟ ୟୁପି ଫଳାଫଳ, ମନ୍ତବ୍ୟ ସେହି ବିଜେପି ବିଜୟ ପାଇଁ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣକୁ ଶୀଘ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦେଲା କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆଜି ଏନଡିଏ ବହିଷ୍କୃତ ହୁଏ, ତେବେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଶହ ଶହ ମାଇଲ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମୋଦୀ ସରକାର କିପରି ପରିତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ତାହାର ସଚ୍ଚୋଟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ହେବ କି? ନା। ସେମାନେ ଏହାକୁ ନୀତୀଶ ଉପରେ ପିନ୍ କରିବେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article