32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ରାଜଧାନୀରେ ଫାୟାର ଫ୍ରାକର୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ।

Must read

ସହରରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ବଞ୍ଚିବାରେ ଲାଗିଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଫାୟାର ଫ୍ରାକର୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି।ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପର୍ବ ତୁରେ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷଣର ମାତ୍ରା ବଞ୍ଚିବାରେ ଲାଗିଥିବା ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସରକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ବେସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଇଣ୍ଟେନ୍ସିଭ୍ କେୟାର ୟୁନିଟ୍ ବେଡ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏକ ଆଦେଶ, ଦିନରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକଙ୍କୁ ଫାୟାର ଫ୍ରାକର ବ୍ୟବହାର ନକରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ବୁଧବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସମ୍ପ୍ରତି ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ “ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ” କୁହାଯାଇପାରେ।

ବୁଧବାର ଦିନ ସର୍ବାଧିକ ଦିନିକିଆ ବୃଦ୍ଧିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସହରରେ୬,୮୪୨ ଟି ନୂଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬,୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା।ଏହି ସମୟରେ, କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାରଙ୍କ ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହର ଶୀଘ୍ର ଦେଶର “କରୋନା ରାଜଧାନୀ” ହୋଇପାରେ।ଏନଡିଟିଭି ଅନୁଯାୟୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ସିକ୍କିମ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଓଡିଶା ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article