32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଗ୍ଲୋବାଲ୍ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା ୪୮.୫ ମିଲିୟନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ।

Must read

ୱାଶିଂଟନ୍: ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭରସିଟି ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ global ର କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୪୮.୫ ନିୟୁତ ମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ୧,୨୩୧,୬୧୦ ରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମୋଟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୪୮,୫୯୦,୮୨୫ ଏବଂ ୧,୨୩୧,୬୧୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଯଥାକ୍ରମେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସେଣ୍ଟର ଫର ସିଷ୍ଟମ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଏହାର ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ ଡଟ୍ କମ୍ରେ ୮,୩୬୪,୦୮୬ ମାମଲାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବାବେଳେ ଦେଶର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୨୪,୩୧୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସର୍ବାଧିକ ମାମଲା ଥିବା ଅନ୍ୟ ୧୫ ଟି ଦେଶ ହେଉଛି ବ୍ରାଜିଲ (୫,୫୯୦,୦୨୫), ରୁଷ (୧,୬୯୯,୬୯୫), ଫ୍ରାନ୍ସ (1,୬୪୮,୯୮୯), ସ୍ପେନ୍ (୧,୩୦୬,୩୧୬), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୧,୨୧୭,୦୨୮), ବ୍ରିଟେନ (୧,୧୨୬,୪୬୯), କଲମ୍ବିଆ (୧,୧୧୭,୯୮୩), ମେକ୍ସିକୋ (ମେକ୍ସିକୋ) ୯୪୩,୬୩୦), ପେରୁ (୯୧୧,୭୮୭), ଇଟାଲୀ (୮୨୪,୮୭୯), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୭୩୨,୪୧୪), ଇରାନ (୬୫୪,୯୩୬), ଜର୍ମାନୀ (୬୧୯,୧୮୬), ଚିଲି (୫୧୬,୫୮୨), ଏବଂ ଇରାକ (୪୮୯,୫୭୧), ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି |

ବ୍ରାଜିଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୬୧,୧୦୬ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଦେଶ ହେଉଛି ମେକ୍ସିକୋ (୯୩,୨୨୮), ବ୍ରିଟେନ (୪୮,୨୧୦), ଇଟାଲୀ (୪୦,୧୯୨), ଫ୍ରାନ୍ସ (୩୯,୦୮୮), ସ୍ପେନ୍ (୩୮,୪୮୬), ଇରାନ ( ୩୬,୯୮୬), ପେରୁ (୩୪,୬୭୧), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୩୨,୭୬୬), କଲମ୍ବିଆ (୩୨,୨୦୯),ରୁଷ (୨୯,୨୮୫), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୧୯,୬୭୭), ଚିଲି (୧୪,୪୦୪), ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ (୧୪,୩୪୮), ଇକ୍ୟୁଏଡର୍ (୧୨,୭୩୦), ବେଲଜିୟମ (୧୨,୩୩୧), ଇରାକ (୧୧,୧୭୫), ଜର୍ମାନୀ (୧୧,୦୦୬), ତୁର୍କୀ (୧୦,୬୩୯) ଏବଂ କାନାଡା (୧୦,୪୩୨) -୧୯ ମହାମାରୀ

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ସାଧାରଣ ସଭାର କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ୨୦୧୯ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ମହାମାରୀ ଉପରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ଏକ ଐତିହସିକ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ଏବଂ ବହୁପକ୍ଷୀୟତା ପାଇଁ ଏକ ପରୀକ୍ଷା। ଆମ ସମୟର ଅନ୍ୟତମ ଗୁରୁତ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଏହା ଆମର ସାମୂହିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯିବ ବୋଲି ୟୁଏନଜିଏର ୭୫ ତମ ଅଧିବେଶନର ସଭାପତି ଭୋଲକାନ୍ ବୋଜକିର ୩୧ ତମ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ମୋଡାଲିଟି ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟରେ କହିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ୍ -୧୯ମହାମାରୀ ଉପରେ ସାଧାରଣ ସଭା, ଜିନହୁଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article