32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ସେର ଲାଇଟ୍ ଅଚଳ, ଭାର୍ଗବୀ ବ୍ରିଜ୍ ଅନ୍ଧାର ।

Must read

ବାଲିଅନ୍ତା,୬ ।୧୧; ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଅଚଳ ହୋଇଗଲା ୧୬ଟିସେର ଲାଇଟ୍ । ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନୁଦାନ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଗଲା । ଫଳରେ ମାତ୍ରବର୍ଷକ ପାଇଁ ରାତିରେ ଝଲମଲ କରିଥିବା ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀର ବାଳକାଟି ବ୍ରିଜ୍ ଏବେଅନ୍ଧାରରେ ପଡ଼ିଛି । ପ୍ରତାପ ଶାସନ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବାଲିଅନ୍ତା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିଏହାର ମରାମତି ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ନେଇ କେଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିବାରୁ ବ୍ରିଜ୍ରପୂର୍ବ ଭଳି ଅନ୍ଧାର ରାଜ୍ ଚାଲିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ ୨୦୧୮/୧୯ ମସିହାରେ ବିଧାୟକହାତ ପାଣ୍ଠି ଅନୁଦାନ ଅର୍ଥରେ ବାଳକାଟି ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ୧୬ଟି ସେର ଲାଇଟ୍ ଲାଗିଥିଲା ।ଏଥିପାଇଁ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ପ୍ରତାପଶାସନ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବାଲିଅନ୍ତା ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ କରାଯିବବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ସେର ଲାଇଟ୍ ଲାଗିବା ପରେ ରାତିରେ ବାଳିକାଟିସେତୁ ବେଶ୍ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଝଲସି ଥିଲା । ଲୋକମାନେ ସୁବିଧାରେ ଓ ନିରାପଦରେଏହି ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଯାତାୟାତ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର ବର୍ଷକ ପରେ ଯଥା ପୂର୍ବଂ ତଥାପରଂ ଅବସ୍ଥା । ନିମ୍ନମାନର ଲାଇଟ୍ ସବୁ ବର୍ଷକ ଭିତରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା । ଗୋଟିଏସେରଖୁଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗି ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀ ଭିତରକୁ ଲଟକି ରହିଛି ।

କିଛି ବତୀଖୁଣ୍ଟରେ ଲାଗିଥିବାଲାଇଟ୍, ପ୍ୟାନେଲ୍ ବୋର୍ଡ, ବଲ୍ୱ, ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ସବୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲାଣି ।ଅନ୍ଧାର କାରଣରୁ ଏବେ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଲୋକମାନେ ଯାତାୟାତ କରିବାରେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଅନ୍ଧାର ଯୋଗୁ ଅନେକ ସମୟରେ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ପଥଚାରୀମାନେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି । ଅନ୍ଧାର ପରିବେଶର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବ୍ରିଜ୍ସଂଲଗ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ନିଶା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସୁହାଉଛି । ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ନିଶାଡ଼ିଙ୍କ ଅ ।ଡା ଜମୁଥିବାରୁପଥ·ରୀମାନେ ପୂର୍ବ ଭଳି ଲୁଟ୍ର ଶିକାର ହେବା ଭୟ ଘାରିଛି ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article