32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭାରତର କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଟ୍ୟାଲି ୮.୩୬ ମାଇଲ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ।

Must read

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ବୁଧବାର ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ମୋଟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ସଂଖ୍ୟା ୮,୩୧୩,୮୭୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୫,୩୩,୭୮୭ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଯାହା ପୂର୍ବ ଦିନ ତୁଳନାରେ ୭,୬୧୮ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।ପୂର୍ଣ୍ଣ କୋବିଡ-୧୯ କଭରେଜ୍ ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |ଆମେରିକାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରଚାର ଏବଂ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଏକ ଅସ୍ଥିର ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ, ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୯୯,୬୬୦ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରି ଆମେରିକା ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯.୪ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୨୩୩,୦୦୦ଲୋକ କରୋନାଭାଇରସରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।
୦୨:୫୯ |

କ୍ରେମଲିନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୁଷିଆକୋଭିଡ୍ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଉଦ୍ବେଗଜନକ କିନ୍ତୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଅଛିଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରୁଷିଆ ୧୯,୪୦୪ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ରେକର୍ଡ ଉଚ୍ଚରେ ରହିଛି ଯାହା ମସ୍କୋରେ ୫,୨୫୫ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି ଏବଂ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ୧,୭୧୨,୮୫୮ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ କ୍ରେମଲିନ୍ କହିଛି ଯେ ରୁଷରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପରିସ୍ଥିତି ଉଦ୍ବେଗଜନକ କିନ୍ତୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଅଛି।

ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସମର୍ଥିତ କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା, କୋବକ୍କିନ, ଭାରତ ବାୟୋଟେକ ଏବଂ ସରକାରୀ ପରିଚାଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ କାଉନସିଲ ଅଫ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମଆର) ଦ୍ଵାରାଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ – ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ମାସ ପୂର୍ବରୁ – ଯେହେତୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷା ଏହି ମାସରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଅଧ୍ୟୟନଗୁଡିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ଏହା ନିରାପଦ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ, ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସରକାରୀ ବୈଜ୍ଞାନିକ ରଏଟର୍ସ ଓଡିଶାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧,୩୮୫ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା, ୧୪ ଟି ସାଂଘାତିକ ମୃତ୍ୟୁଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶାର କୋଭିଡ -୧୯ ଟି ୨,୯୭,୨୭୪ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି କାରଣ ୧,୩୮୫ଜଣ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। କ୍ୱାଣ୍ଟିନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରାୟ ୭୯୮ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ 587 ଟି ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article