32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପରେ ୨୬୨ ଜଣ ଛାତ୍ର ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତି

Must read

ନଭେମ୍ବର ୨ ରେ ୯ ଏବଂ ୧୦ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପରେ ଗତ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୨୬୨ ଛାତ୍ର ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୧୬୦ ଶିକ୍ଷକ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ବୋଲି ପିଟିଆଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା କମିଶନର ଭି ଚିନ୍ନା ଭେରଭଦ୍ରଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ତୁଳନାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଭୟାନକ ନୁହେଁ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ କୋବିଡ-୧୯ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ନିଶ୍ଚିତ ହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଯତ୍ନ ନିଆଯାଉଛି।

୧୦ ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲାର ଚିହ୍ନଟ, ଗୁରୁବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ କୁ ୮.୩ ମିଲିୟନକୁ ନେଇଛି। ସମାନ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୭୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହେବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୧୨୪,୩୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ସେବା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସେରୋ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜନସଂଖ୍ୟାର ୨୭.୩ ପ୍ରତିଶତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟଭାଗରେ କୋଭିଡ -୧୯ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଅଧ୍ୟୟନ ଆକଳନ କରିଛି ଯେ ସର୍ଭେ ସମୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରାଯାଇଥିବା ୧୫,୬୨୪ ନମୁନାର ୧୬.୪ ପ୍ରତିଶତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ସୁଦ୍ଧା କୋବିଡ-୧୯ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆଣ୍ଟିବଡି ବିକଶିତ କରିଛି |

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୮ ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧.୨। Million ନିୟୁତ ଥିଲା। ଭାରତ ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲ ପରେ ଆମେରିକା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ରହିଆସିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article