32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଅଟକ ରଖିଛି

Must read

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ) ଯାହାକି ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ବିଜେପି ଜିଲା ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗେଶ ଗଡବାଡାଙ୍କୁ ସିଦ୍ଧରାମାୟେଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିନୟ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଧରୱାଡ ଜିଲ୍ଲାର ବାରକୋଟ୍ରି ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି।

ଅଧିକାରୀ ରାକେଶ ରଂଜନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୬ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ସିବିଆଇ ଦଳ ଦ୍ୱାରା।ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କୁ ଧରୱାଡ ଉପାନ୍ତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।ଜୁନ୍ ୧୫, ୨୦୧୬ ରେ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ଜଣେ ସମାଲୋଚକ ଯୋଗେଶ ଗୋ ଡା ଏକ ଜିମରେ ଥିବାବେଳେ ଧରୱାଡର ସାପ୍ଟାପୁରରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିସରରେ ସ୍ଥାପିତ ସିସିଟିଭି ସମଗ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକୁ କାବୁ କରିଥିଲା |

ଏହି ପାଞ୍ଚଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଥିଲା ଯିଏ ସେତେବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ।ସମ୍ପତ୍ତି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୌଡାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ଦେଇଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରେ ବିଜେପି ଏକ ଚିତ୍କାର କରିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article