32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭାରତରେ ପ୍ରେସ୍ ଫ୍ରିଡମ୍ ରାଇଜ୍ ଉପରେ ଟିଭି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି ।

Must read

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ, ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର, ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲଙ୍କ ସମେତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଜେପି ୟୁନିଟ୍ର ନେତାମାନେ ବୁଧବାର ଦିନ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଟିଭି ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ।ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସି.ଟି.ଭି ରବିଙ୍କଠାରୁ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼ ସିଏନ୍ ଅଶ୍ୱତ ନାରାୟଣଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଦଳର ନେତାମାନେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ସହ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତୁଳନା କରିଥିଲେ।

ତାପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ।କିଛି ସମୟ ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ ଆଞ୍ଚଳିକ କନ୍ନଡ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ‘ପାୱାର ଟିଭି’ ଉପରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ କଟକଣା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ କପଟୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ। “ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା# ଅର୍ଣ୍ଣବ- ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ମନେ ପକାଇଥାଏ।ଆମେ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଠିଆ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହି କୁତ୍ସିତ ଆକ୍ରମଣକୁ ବିରୋଧ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଡ ସି ଏନ ଅଶ୍ୱତ ନାରାୟଣ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି।

ବହୁ ବିଜେପି ନେତା ଏହି ଭାବନା ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି।ଯଦି ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫ ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ ଏସ ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନିଜ ଦଳ ସରକାର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ଧରି ‘ପାୱାର ଟିଭି’ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସକୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କଲାବେଳେ ଏହା ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ରକ୍ଷା କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା କି? ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ଦ୍ୱାରା ଦୁର୍ନୀତିର ଖୁଲାସା? ” ଏଆଇସିସି ସଚିବ ଦୀନେଶ ଗୁଣ୍ଡୁ ରାଓଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ।ଚ୍ୟାନେଲର ପରିସର ତଥା ଏହାର ମାଲିକ ରାକେଶ ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଉ କରିବା ପରେ ପ୍ରସାରଣରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରି ଚ୍ୟାନେଲକୁ କଳାଧନ କରିବା ପରେ ବି ଏସ୍ ୟେଡିୟୁରପ୍ପାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ବିଜେପି ସରକାର ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article