25 C
Bhubaneswar
Thursday, April 15, 2021

ଭାରତୀୟ ସେନାର ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ପାଣିପାଗ ପୋଷାକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖାଯାଉଛି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:

ଭାରତୀୟ ସୈନିକମାନେ ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ପ୍ରବଳ ଶୀତକୁ ସାହସ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି, ଯାହା ଆମେରିକାରୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ପାଗ ପୋଷାକ ସହିତ ଚୀନ୍ ସହିତ ବିବାଦ ସହଜ ହେବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନ ନାହିଁ।ବୁଧବାର ସମ୍ବାଦ ଏଜେନ୍ସି କୁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସୂତ୍ର ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଫଟୋରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜଣେ ସୈନିକ ନିକଟରେ ଧଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିବା ନିକଟରେ ସାଉର୍ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଇଫଲ ଦେଖାଯାଇଛି।ଚୀନ୍ ସୀମାରେ ନିୟୋଜନ ସମୟରେ ଶୀତକୁ ମାରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସେନା ସୈନିକମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ବାସସ୍ଥାନ ଏବଂ ପୋଷାକ ଯୋଗାଉଛି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।ଭାରତୀୟ ସେନା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆମେରିକାରୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ପାଗର ପୋଷାକ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ଭାରତୀୟ ସେନା, ସିଆଚେନ୍ ଏବଂ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ଲଦାଖ ସେକ୍ଟରର ଉଭୟ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଫ୍ରଣ୍ଟ ସମେତ ସମଗ୍ର ଲଦାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିୟୋଜିତ ସୈନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଅତ୍ୟଧିକ ଶୀତଳ ପାଗ ପୋଷାକ ସେଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦,୦୦୦ ର ଏକ ଷ୍ଟକ୍ ବଜାୟ ରଖିଛି।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ସେଟଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଅତିରିକ୍ତ ୩୦,୦୦୦ ର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିଲା ​​କାରଣ ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଆକ୍ଟୁଆଲ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ କିମ୍ବା ସହିତ ଚାଇନାର ଆକ୍ରୋଶକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ପାଇଁ ପାଖାପାଖି ୯୦୦,୦୦୦ ସୈନ୍ୟ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ମାଇକ ପୋମ୍ପିଓ ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସଚିବ ମାର୍କ ଟି ଏସପର୍।

ଚୀନ୍ ପାଇଁ ଦୃଢଶବ୍ଦ ସହ ଶ୍ରୀ ପମ୍ପିଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକା ଯେକୌଣସିବିପଦର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ୨୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ସୈନିକମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ। ଚାଇନାର ଆହତ | ମାର୍ଚ୍ଚ ପରଠାରୁ ଦୁଇ ଦେଶ ହଜାର ହଜାର ସୈନ୍ୟଏବଂ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରକୁ ଉଚ୍ଚ ଉଚ୍ଚତା ଅଞ୍ଚଳକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ରାଉଣ୍ଡ ଆଲୋଚନା ଦ୍ଵାରା ଉତ୍ତେଜନା ଦୂର ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article