32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଜୋ ବିଡେନ ସୁନା ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ଆମେରିକାର ନିର୍ବାଚନ ବିଜୟର ନିକଟତର ।

Must read

ନିବେଶକମାନେ ସତର୍କତାର ସହ ଆଶାବାଦୀ ଥିବାରୁ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ ଜୋ ବିଡେନ ହ୍।ଇଟ ହାଉସକୁ ଏକ କଡ଼ା ଦୌଡରେ ଅତୀତରେ ରହିବେ ଏବଂ ଅଧିକ ଅର୍ଥନୈତିକ ଉତ୍ସାହର ସମ୍ଭାବନା ବଞ୍ଚଇବ ।ଅବଶ୍ୟ, ୱାଶିଂଟନରେ ଏକ ବିଭାଜିତ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୀତି ଅବରୋଧ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଲୁଅନରେ ଲାଭ ହାସଲ କରିଥିଲା, ଯାହା ବଡ଼ ଉତ୍ସାହ କାରଣରୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ହେଡ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା |୦୩୩୮ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଟ୍ ୭ସୁନା ୦.୨% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ୧,୯୦୬.୭୪ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି |ଆମେରିକାର ସୁନା ଫ୍ୟୁଚର ୦.୭% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ୧,୯୦୯.୦୦ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କଭରେଜ୍ ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |

ମୁଦ୍ରା, ଦ୍ରବ୍ୟ ଏବଂ ସୂଚକାଙ୍କ କାରବାରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରୁଥିବା ଡେଲିଫକ୍ସ ସହିତ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ମାର୍ଗେଟ୍ ୟାଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସମ୍ଭବତ B ବିଡେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ବିଜୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବ ଏବଂ ଏହା ଏକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛି କାରଣ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏକ ବଡ଼ ଉତ୍ସାହକୁ ସୂଚାଇ ପାରନ୍ତି।ବିଡେନ୍ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱିସ୍କନ୍ସିନ୍ ଏବଂ ମିଚିଗାନର ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ୟ-ପଶ୍ଚିମ ରାଜ୍ୟ ଦାବି କରିବା ପରେ ସେ ଏକ ବିଜୟ ଆଡକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଜର୍ଜିଆ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିବାକୁ ଯାଇ ଅନେକ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ରରେ ଭୋଟ୍ ଗଣନା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଫଳାଫଳକୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ।ଏହି ଫଳାଫଳକୁ ନେଇ ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଡେଲିଫକ୍ସର ୟାଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ଫଳାଫଳ ଏକ ଛୋଟ ଆର୍ଥିକ ଉତ୍ସାହ ଯୋଜନା ହୋଇପାରେ।ଏହି ସମୟରେ, ପୂର୍ବ ଅଧିବେଶନରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲାଭରୁ ଡଲାର ପଛକୁ ଟାଣି ହୋଇଗଲା, ଯାହା ଅନ୍ୟ ମୁଦ୍ରା ଧରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲା |

ଏସୀୟ ଇକ୍ୱିଟିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛି, ଯେହେତୁ ବଜାରଗୁଡିକ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର ପଲିସି ଗ୍ରୀଡ୍ଲକ୍, ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ସିନେଟ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ କେତେକ ଶିଳ୍ପକୁ ପସନ୍ଦ କରିବ |କର୍ପୋରେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା ତଥା ପରାମର୍ଶଦାତା କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମାଇକେଲ୍ ଲାଙ୍ଗଫୋର୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍କେଟଗୁଡିକ ଏକ ଉତ୍ସାହଜନକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଆଶା କରେ ଏବଂ ଏହାର ଫଳାଫଳର ନିଶ୍ଚିତତା, ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ନହେଉ, ବର୍ତ୍ତମାନ ନିବେଶକଙ୍କ ଭୟ ହ୍ରାସ କରିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁନା ଏବଂ ଇକ୍ୱିଟି ପରି ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରେରିତ କରିଛି | ଫାର୍ମ ଏୟାର ଗାଇଡ୍ |

ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ୧୯୦୦ ରେ ଆମେରିକାର ଫେଡେରାଲ ରିଜର୍ଭରୁ ଏକ ନୀତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ |ରୂପା ୦/୮% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ୨୪.୦୯ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପ୍ଲାଟିନମ୍ ୦.୨% ହାସଲ କରି $ ୮୭୧.୧୭ ଥିବାବେଳେ ପାଲାଡିୟମ୍ ୦.୧% ହ୍ରାସ ହୋଇ ୨,୨୮୬.୧୩ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article