32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ନଭେମ୍ବର ୧୯ ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟେକ୍ ସମ୍ମିଳନୀ ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

Must read

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଲାଇଭ୍ ଅପଡେଟ୍: କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ବୁଧବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନଭେମ୍ବର ୧୯ ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟେକ୍ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ (ବିଟିଏସ୍) ୨୦୨୦ ର ଉଦଘାଟନ କରିବେ। ଏହା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ବିଭାଗର ବାର୍ଷିକ ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ଇଭେଣ୍ଟର ୨୩ ତମ ସଂସ୍କରଣ ହେବ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି, ବାୟୋଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି।ଏହାର ଜେନେରେସନ୍ ପରଠାରୁ ବିଟିଏସ୍ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଥିମ୍ ‘ପରବର୍ତ୍ତୀ ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନ’ ହେବ ଏବଂ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ବେଗରେ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଆଗକୁ ବ of ିବାର ମହତ୍ତ୍ୱ ଏବଂ ଉଦ୍ଭାବନ ଏବଂ ବଐଷୟିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ବ୍ୟବହାର କରି ପ୍ରସ୍ତୁତିର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦର୍ଶାଇବ | ଆୟୋଜକମାନେ ପଢିଲେ |

ମଙ୍ଗଳବାର କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୨,୭୫୬ ତାଜା କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ଏବଂ ୨୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି, ଯାହା ସମୁଦାୟ ୮,୩୨,୩୯୬ ଏବଂ ୧୧,୨୪୭ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସହରାଞ୍ଚଳ ଦ୍ ୧୭ ାରା ୧,୪୭୯ ଟି ସତେଜ ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ୧୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପ୍ରାୟ ୫୦% ତାଜା ମାମଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁହାରରେ ଅବଦାନ ରହିଛି।

ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ୩,୪୧,୫୫୪ ସଂକ୍ରମଣ, ୩,୯୦୧ ମୃତ୍ୟୁ, ୩,୧୪,୯୫୬ ଡିସଚାର୍ଜ, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୪,୮୬୮ ଏବଂ ୨୨,୬୯୬ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମିସୁରୁରେ ୧୨୫, ଡାକସିନା କନ୍ନଡରେ ୧୨୩, ହାସନରେ ୧୧୫, ତୁମାକୁରୁରେ ୧୦୮, ଶିବାମୋଗାରେ ୯୪, ମାଣ୍ଡିଆରେ ୮୯, କୋଲାରରେ ୮୫ ଏବଂ ଚିକକାମାଲୁରୁରେ ୫୫ ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୋଟ ୯୪,୫୩୯ ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଆରଟିଓ PCR ବ୍ୟବହାର କରି 66,668 ଟି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦାୟ ସଂଖ୍ୟା ୮୧.୮୫ ଲକ୍ଷକୁ ନେଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article