32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ସିଟିର ବିଶ୍ୱ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟବସାୟର ମୁଖ୍ୟ ହେବାକୁ ଭାରତୀୟ |

Must read

ଚେନ୍ନାଇ: ମଦୁରାଇ ନିଜକୁ ‘ଥୋଙ୍ଗା ନାଗରାମ’ ବୋଲି କହିଥାଏ (ଏକ ସହର ଯାହା ଶୋଇଥାଏ) | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆର୍ଥିକ ବେହେମୋଟ୍ (ସିଟିଗ୍ରୁପ୍) ଯାହାର ଟ୍ୟାଗଲାଇନ୍ ଥିଲା 2008 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ‘ସିଟି କେବେ ବି ଶୋଇ ନାହିଁ’, ସହରରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏହାର ବିଶ୍ୱ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସାୟର ମୁଖ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଛିଛି |୧୯୬୧ ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅପରେସନ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବିଭାଗରେ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଆନନ୍ଦ ସେଲଭାକେସାରିଙ୍କୁ ଭେଟି |ମଦୁରାଇର ଭିକାସା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଲୁମନାସ୍ ଯିଏ କୋଏମ୍ବାଟୁର ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ମଦୁରାଇ କାମରାଜ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଏମବିଏ (ଫାଇନାନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ମାର୍କେଟିଂ) ରୁ ସ୍ନାତକ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଜେନ ଫ୍ରେଜରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିଲେ, ଯିଏକି ସିଟି ସିଇଓ ଭାବରେ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବିଗ୍ ଫୋର୍ ୟୁଏସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ |ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ 3

୩୦ ବର୍ଷର ସେବାରେ, ସେଲଭା, ଯେପରି ସେ ତାଙ୍କର ଜଣାଶୁଣା, ଏସିଆ-ପାସିଫିକ୍ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ଖୁଚୁରା ବ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବିକାଶର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଇୱାନର ତାଇପେଇରେ ଖୁଚୁରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ |୨୦୧୫ ରେ ଏସିଆ-ପାସିଫିକ୍ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସାୟର ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଭାରତରେ ଦେଶ ବ୍ୟବସାୟ ପରିଚାଳକ ଥିଲେ।ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ ରେ, ସେଲଭା ଆମେରିକାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର ସିଇଓ ପଦବୀକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଥିଲେ |

ଫ୍ରେସର ତଥା ବିଦାୟୀ ସିଇଓ ମାଇକ କରବାଟଙ୍କ ସ୍ signed ାକ୍ଷରିତ ମିଳିତ ମେମୋରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ ଆନନ୍ଦ ଆମର ଉତ୍ପାଦକୁ ଗୋଟିଏ ଗ୍ରାହକ-କେନ୍ଦ୍ରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକୀକୃତ କରିଛନ୍ତି, ପ୍ରତିଭାକୁ ଦୃ ଢକରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ଡିଜିଟାଲ-ପ୍ରଥମ ରଣନୀତି ନିୟୋଜିତ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଆମର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପଥକୁ ବଞ୍ଚା ାଉଛସ୍ଲୋନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ଅଫ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ୍ର ଏମବିଏ ମଦୁରାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବିଧାୟକ ପି ଥିଆରାଜନ ଆନନ୍ଦ ସେଲଭାକେସାରିଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୋର ସ୍କୁଲ ଜୁନିଅର, ପରିବାର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ମଦୁରାଇ ବାଳକ ବିଶ୍ଵସବୁଠୁ ବଡ ତଥା ବହୁ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକର ଗ୍ଲୋବାଲ ରିଟେଲ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗକୁ ଯିବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ମୁଁ ଖୁସି, ଏକ ଫାର୍ମରେ ୩୦ ବର୍ଷର ଚମତ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article