28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ବନଜ୍ୟୋସ୍ନା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦର ପୁସ୍ତକ ମେଳା

Must read

ଫୁଲବାଣୀ,୨୪/୨(ନି.ପ୍ର): କନ୍ଧମାଳର ପୁରାତନ ସାହିତ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନ ବନଜ୍ୟୋସ୍ନା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦର ଏକାଦଶ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଉସôବ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିତô ଭାବରେ ସାହିତ୍ୟିକ ତଥା ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ପ୍ରଶନ୍ନ ପାଟଶାଣୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାର ମ୍ବ କରି ପୁସ୍ତକ ମନୁଷ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି କହିବାସହିତ ପୁସ୍ତ ହିଁ ମନୁଷ୍ୟକୁ ଜ୍ଞାନର ମାର୍ଗ ଦେଖାଇଥାଏ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବରେ ଖବର କାଗଜ ସମ୍ପାଦକ ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ଚୁଡାମଣି,ସୂବର୍ଣ୍ଣପୁର ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟାପକ ମଦନସୁନ୍ଦର କ୍ଷେତି,ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ତୀର୍ଥ ଯାନୀ ଏବଂ ଡା.ପୁଷ୍ପାଳି ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନଙ୍କର ଅମୁଲ୍ୟ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ ।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁର୍ବ ଦିନମାନଙ୍କରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାର କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ତଥା ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅନୁଷ୍ଠାନରସମ୍ପାଦକ ଡ.କାହ୍ନୁଚରଣ ଶତପଥି ପରିଚାଳନା କରିଥିବାବେଳେ ସଦସ୍ୟ ଓମପ୍ରକାଶ ପଣ୍ଡା ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଉସôବ ଚଳିତ ମାସ ୨୩ ତାରିଖ ରବିବାରଦିନ ଉଦଯାପିତ ହେବାପାଇଁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇ ଗତ ୧୨ ତାରିଖ ଠାରୁ ଆର ମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଅନୁମତି ପରେ ଆର ମ୍ଭ କରାଯାଇତôବା ଏହି ମେଳାକୁ ୨୪ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି ଫୁଟବଲ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ନିମନ୍ତେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ମୌଖିକ ଭାବରେ କୁହାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଆସିଥି ବା ରାଜ୍ୟର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ବିଭିନ୍ନ ପୁସ୍ତକ ବିକ୍ରେତା ଏବଂ ବିପ୍ପଣୀ ଷ୍ଟଲ ବିକ୍ରେତାମାନେ ନାନା ପ୍ରକାରର
ହଇରାଣ ହରକତ ହୋଇତରବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ଜନସାଧାରଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିବା ଦେଖିବାକଲୁ ମିଳିଥିଲା

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article