29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟେଲି ପୁରସ୍କାର ଉପରେ କୋବିଡ-୧୯ ଛାୟା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟେଲି ପୁରସ୍କାର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।ସାଧାରଣତ ,, ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଆବେଦନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ପ୍ରତିବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ-ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହୁଏ, ଅଗଷ୍ଟ-ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ଚୟନ କମିଟି ଗଠନ ହୁଏ ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ | କିନ୍ତୁ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବେଦନପତ୍ର ମାଗିବାର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇନାହିଁ।

ଏକ ସରକାରୀ ପ୍ରେସ ମିଟରେ ବିଭାଗ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥାଏ | ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ, ୨୦୧୧ ରେ ସରକାର ଟେଲି ପୁରସ୍କାର ଯୋଗାଇବା ପରେ ଦୁଇ ଦିନକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା।

କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଫିଲ୍ମ ହଲ୍ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଓଡିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଏବଂ ବିତରକମାନେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି। ମହାମାରୀ ପାଇଁ ସରକାର ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନ ଥିବାରୁ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଉତ୍ପାଦକମାନେ ପୁରସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବହେଳିତ ଦେଖାଯାଉଛି | “ସରକାର ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଂଗଠିତ କରିପାରିବେ। ଅନ୍ତତ it ପକ୍ଷେ ଏହା ଓଲିଉଡର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ କିଛି ଉତ୍ସାହ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ବୋଲି ଜଣେ ନିର୍ମାତା କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article