29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଭାରତର କମଲା ହାରିସ ଆମେରିକାର ୨୦୨୦ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚିତ।

Must read

ତାମିଲନାଡୁ:୩/୨୦: ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ କମଲାଙ୍କ ବିଜୟ ପାଇଁ ଗାଁର ଶ୍ରୀ ଧର୍ମଶାଳା ମନ୍ଦିର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦୁଇଟି ବିଶେଷ ପୂଜା (ପବିତ୍ର ନୈବେଦ୍ୟ) ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନୈବେଦ୍ୟ କରିଥିଲା ​​- ଗୋଟିଏ ସକାଳେ ଏବଂ ଅପରାହ୍ନରେ। ତାମିଲନାଡୁର ତିରୁଭରୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ଗାଁରୁ କମଲାର ମାତୃ ଦାଦା ପି.ଭି ଗୋପାଳନ ଆୟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।


ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ଲୋକ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି, ଯେହେତୁ ମନ୍ଦିର ‘ଅନ୍ନାଦନମ୍’କୁ ଏକ ପ୍ରଥା ଦେଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଖାଦ୍ୟ ନୈବେଦ୍ୟ ଭାବରେ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥାଏ।
ମନ୍ଦିର କାନ୍ଥରେ ଖୋଦିତ ହୋଇ ଭାରତରେ ରହୁଥିବା କମଲାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ମନ୍ଦିର ପାଣ୍ଠିକୁ ଅଳ୍ପ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଖୋଦିତ କାମାଲା ହାରିସ୍ ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇଛି। ଏହା ପାଖରେ ୫୦୦୦ ଲେଖାଯାଇଛି |

ଗାଁ ମୁଖିଆଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେମାନେ ହାରିସଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନିଜର ଲୋକ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପୂଜାପାଠ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗାଁର ପ୍ରମୁଖ ଅଞ୍ଚଳରେ କମଳା ହାରିସଙ୍କ ବ୍ୟାନର ଲଗାଇଲେ | ତାମିଲନାଡୁର କମଲା ହାରିସଙ୍କ ପୌତୃକ ଗ୍ରାମରେ ହୋର୍ଡିଂ ଆମେରିକାର ଉପ-ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article