32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭାରତ: ୫୫୦,୦୦୦ରୁ କମ୍ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା।

Must read

ଭାରତ:୩/୨୦: ଭାରତର ସକ୍ରିୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ୫୫୦,୦୦୦ବତଳେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣର ମାତ୍ର ୬.୫୫ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ହ୍ରାସ ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ଏକ ତ୍ୱରିତ ବୃଦ୍ଧି ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୃକ୍ତ | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ପ୍ରାୟ ୭,୬୦୩,୧୨୧ ଲୋକ ମାରାତ୍ମକ ଜୀବାଣୁରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାରକୁ ୯୨ ପ୍ରତିଶତକୁ ନେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ, ଭାରତ ହ୍ରାସ ପାଉଥିବା ଧାରା ଜାରି ରଖିଛି କାରଣ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦୈନିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ୪୦,୦୦୦ ରୁ କମ୍ ହୋଇ ମୋଟ ୮.୨ ନିୟୁତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୯୦ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁହାର ସହିତ ୧୨୩,୦୯୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୋଟ ମାମଲାରେ ଭାରତ ଦ୍ଵାରା ଖରାପ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଦେଶ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ପ୍ରାୟ ୯୦,୦୦୦-୯୫୦୦୦ ମାମଲାର ଶିଖର ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ, ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ଧରି, ଭାରତ କୋଭିଡ -୧୯ ଦୈନିକ ମାମଲାର କ୍ରମାଗତ ହ୍ରାସ ଧାରାକୁ ଦେଖୁଛି, କିନ୍ତୁ ଶୀତ ଏବଂ ପର୍ବ ଋତୁର ଆଗମନ ହେତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି | ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ଏହି ଭୂତାଣୁ ଯୋଗୁଁ ୨୩୧,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାରୁ ଆମେରିକା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କୋଭିଡ -୧୯ ଦେଶ ଭାବେ ଚାଲିଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article