32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭିଏନା ଗୁଳିରେ ୪ ଜଣ ମୃତ।

Must read

ଭିଏନା:୩/୨୦: ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ବରିଷ୍ଠ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭିଏନା ହୃଦୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଜଣେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଲ ନେହାମେନ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ଜଣ ପୁରୁଷ ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳା ଆହତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି।

ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଇଫଲ ଏବଂ ନକଲି ଆତ୍ମଘାତୀ ପୋଷାକ ନେଇଥିବା ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲା।ନେହାମର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଇସଲାମିକ୍ ଷ୍ଟେଟ୍ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହାନୁଭୂତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି।

ନେହାମର୍ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଆଇଏସ୍ ସହ ସହାନୁଭୂତି ଦେଖାଇଛି। ଚାଲିଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ଦର୍ଶାଇ ସେ ବିସ୍ତୃତ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ଭିଏନାର ଲୋକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଘରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ରାଜଧାନୀର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ପନ୍ଦର ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ। ରାତି 8 ଟା ପରେ ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ସୋମବାର ଭିଏନାର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବାଳୟ ନିକଟରେ ଅନେକ ଲୋକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଖୋଲା ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ବାରଗୁଡିକର ଶେଷ ରାତିରେ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ | ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର କୁଳପତି ସେବାଷ୍ଟିଆନ୍ କୁର୍ଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଫେଡେରାଲ୍ ରାଜଧାନୀରେ ଆମେ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛୁ। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ୟୁରୋପର ବିଭିନ୍ନ ନେତାଙ୍କ ତରଫରୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା ଏବଂ ସମର୍ଥନର ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article