32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭାରତ, ପାକ୍ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

Must read

ବିଭିନ୍ନ ସଂସଦର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥା ଇଣ୍ଟର-ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟାରୀ ୟୁନିଅନ୍ (ଆଇପିୟୁ) ର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ମିନି କୂଟନ .ତିକ ଯୁଦ୍ଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି।କାରଣ, ଅଧିବେଶନରେ ଆଇପିୟୁ ସଭାପତି ହେବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି। ଏହା ପର୍ତ୍ତୁଗାଲ, କାନାଡା ଏବଂ ଉଜବେକିସ୍ତାନର ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି |

ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରାର୍ଥୀତାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର ଡୁଆର୍ଟେ ପାଚେକୋ କିମ୍ବା ଉଜବେକିସ୍ତାନରୁ ଅକମଲ ସ୍ଵା ଦୋଭଙ୍କୁ କାନାଡାର ସଲମା ଅତୁଲ୍ଲାହଜନ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନରୁ ମହମ୍ମଦ ସଞ୍ଜ୍ରାନୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୋଷାକକୁ ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଅନେକ ଥର ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି।

ଆଇପିୟୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭାରତର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଭାରତର କୂଟନ .ତିକ ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିବ। ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲା ଭାରତୀୟ ସଂସଦୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସାଂସଦ ପୁନାମ୍ବେନ ହେମାଥବାଇ ମାଡାମ ଏବଂ ସ୍ଵାପନ ଦାସଗୁପ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

.

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article