32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ଏପ୍ରିଲରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ କୁ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ |

Must read

ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ଏପ୍ରିଲରେ ତାଙ୍କ ପିତା ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲ୍ସଙ୍କ ସହ ସମାନ ସମୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ, ବ୍ରିଟେନର ଗଣମାଧ୍ୟମ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେନ୍ସିଙ୍ଗଟନ୍ ପ୍ୟାଲେସ୍ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଦି ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥଙ୍କ ନାତି ତଥା ବ୍ରିଟିଶ ସିଂହାସନକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ୱିଲିୟମ୍ ତାଙ୍କର ନିରାକରଣକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖିଥିଲେ କାରଣ ସେ ଦେଶକୁ ଭୟଭୀତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। “ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ମୁଁ କାହାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲି” ବୋଲି ୱିଲିୟମ୍ ଏକ ଖବରକାଗଜରେ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।ସେ ପ୍ରାସାଦ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ନର୍ଫାଲ୍କର ପାରିବାରିକ ଘର ଆନ୍ମର ହଲରେ ଅଲଗା ହୋଇ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପାଳନ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଖବରକାଗଜରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେ ଏପ୍ରିଲ୍ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ୧୪ ଟି ଟେଲିଫୋନ୍ ଏବଂ ଭିଡିଓ କଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। “ଭାଇରସ୍ ଦ୍ୱାରା ୱିଲିୟମ୍ ବହୁତ କଷ୍ଟ ପାଇଥିଲେ – ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ତାଙ୍କୁ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ, ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ଥିବା ସମସ୍ତେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ବୋଲି ସୂତ୍ର ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ଏହି ଖବରକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି, କେନ୍ସିଙ୍ଗଟନ୍ ପ୍ୟାଲେସ୍ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏହି ସମ୍ବାଦପତ୍ରକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି। ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ରାଜପ୍ରାସାଦ ତୁରନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ନଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ରେ ୱିଲିୟମଙ୍କ ପିତା ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲ୍ସଙ୍କ ବାସଭବନରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଚାର୍ଲ୍ସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସିଂହାସନର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ସହିତ ସାତ ଦିନ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଆତ୍ମ-ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ରିଟେନ୍ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ କଠୋର ଆଘାତ ପାଇଛି ଏବଂ ୪୬,୭୧୭ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁର ରିପୋର୍ଟ କରିଛି – ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷଣର ୨୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ପରିଭାଷିତ | ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଥିବା ଏକ ବ୍ୟାପକ ମାପ ଟୋଲ୍ ୫୮,୯୨୫ ରେ ରଖିଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article