32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

କାନାଡାରେ ଛୁରାମାଡ଼ରେ ୨ ଜଣ ମୃତ, ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Must read

ଶନିବାର ରାତିରେ କାନାଡାର କେବିକେ ସହରରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ “ଏକାଧିକ ପୀଡିତା” ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅତିକମରେ ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। କେବିକେ ସିଟି ପୋଲିସ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା କୌଣସି ସୂଚନା ସହିତ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ। ୟୁନିଟ୍ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଏସପିଭିଏକ୍ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ଖୋଜୁଛି ଯିଏକି ଏକ ଛୁରୀ ବ୍ୟବହାର କରି ଏକାଧିକ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଆମର ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମଧ୍ୟଯୁଗୀୟ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ସଂସଦ ହିଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିଲା।” । ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀମାନେ ସହରର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଘର ଭିତରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଧରାଯିବା ପରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଚେତାବନୀ ଟ୍ୱିଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ “ସଂସଦ ହିଲ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବସ୍ଥିତ ନୁହଁନ୍ତି। ସମଗ୍ର ସହରର ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ: ଆପଣଙ୍କୁ ଭିତରକୁ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ପୁରୁଣା କେବିକ୍ ପଡ଼ିଆରେ ସଂସଦ ହିଲ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ଏସପେସ୍ ୪୦୦ ବ୍ୟବସାୟ ପାର୍କ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣର ଏକ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଧରାପଡିଥିଲେ। “ସକାଳ ୧ ଟା ପୂର୍ବରୁ ଏସପିଭିଓ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ​​| ତଥାପି ଆମେ କେବିକେ ସହରର ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଭିତରକୁ ରହିବାକୁ କହୁଛୁ କାରଣ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି।” ନାସ୍ ଡିମାଣ୍ଡନ୍ସ ଟୁଜର୍ସ ଆକ୍ସ ସାଇଟୋଏନ୍ସ ଦେ ଲା ଭିଲ୍ ଡି କ୍ୟୁବେକ୍ ଡି ରିଷ୍ଟର୍, ଲେ ପୋର୍ଟସ୍ ଭେରୋଏଲ୍ କାର୍ ଅନ ଏନ୍କ୍ୱେଟ୍ ଏଷ୍ଟ ଟୁଜୋର୍ସ୍ ଇନ୍ କୋର୍ସ |
– ସର୍ଭିସ୍ ଡି ପୋଲିସ୍ ଡି ଲା ଭିଲ୍ ଡି କ୍ୟୁବେକ୍ (@ଏସପିଭିଓ_ପୋଲିସ) ନଭେମ୍ବର ୧, ୨୦୨୦ | ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍‌ର ନିରନ୍ତର ନଜରରେ ରହିଛି। ଫ୍ରାନ୍ସର ନିସ୍ ସହରରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଛୁରାମାଡ଼ ଆକ୍ରମଣକୁ କାନାଡାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ ନିନ୍ଦା କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପଛର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article