32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

କାଶ୍ମୀରର ରଙ୍ଗରେଥରେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ

Must read

ରବିବାର ଦିନ ରଙ୍ଗରେଥ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ହିଜବୁଲ ମୁହାଜିଦ୍ଦିନର ମୁଖ୍ୟ କମାଣ୍ଡର ଡ॰ସାଇଫୁଲ୍ଲାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ଉପରେ ସକାଳେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଧରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ ପୋଲିସ୍ କାଶ୍ମୀର ରେଞ୍ଜ ବିଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଆସିଥିବା କିଛି ମାଓବାଦୀ ରଙ୍ଗରେଥ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ପୋଲିସ, ସିଆରପିଏଫ ଦ୍ୱାରା ମିଳିତ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ସେନା ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ବେଳେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଜୀବନ୍ତ କଏଦ ହୋଇଛି। ଆମର ସୂତ୍ର ଆମକୁ କହିଛି ଯେ ଏହି ଅପରେସନରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ହେଉଛନ୍ତି ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନର ମୁଖ୍ୟ କମାଣ୍ଡର ଡ।ସାଇଫୁଲ୍ଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ହିଜବ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। କୁମାର ସାଇଫୁଲ୍ଲାଙ୍କ ହତ୍ୟାକୁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସଫଳତା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅପରେସନରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ହିଜବ ମୁଖ୍ୟ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମେ ମାସରେ ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଅପରେସନ୍ କମାଣ୍ଡର ଥିବା ରିୟାଜ୍ ନାଇକୋଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଡ॰ସାଇଫୁଲ୍ଲାଙ୍କୁ ନୂତନ ହିଜବ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article