32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Must read

କେଭାଡିଆ (ନାରମାଡା): ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୯ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଂସଦରେ ସ୍ୱୀକାର କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ଦିନ ଘରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ଛିଣ୍ଡାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ୪୦ ସିଅରପିଅଫ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଦେଶ ଶୋକ କରିଥିଲା ​​|ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ସତ୍ୟକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି, ଏଭଳି ସମସ୍ତ ଲୋକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି | ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସେମାନେ ଯାହା କହିଛନ୍ତି ଏବଂ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଗୁଜୁରାଟର କେଭାଡିଆରେ ଥିବା ବିଶାଳ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି ଅଧୀନରେ ପ୍ରୋବେସନାରୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ସମାବେଶକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥ ଏବଂ ଇଗୋ ପାଇଁ କେତେ ପରିମାଣରେ ଯାଇପାରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ “ଚୁପଚାପ୍ ସହ୍ୟ କରିଛନ୍ତି” କାରଣ ମୃତ୍ୟୁ କାରଣରୁ ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ।

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସଫଳତା ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନର ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରୀ ଫୱାଦ ଚୌଧିରି କହିଛନ୍ତି।ଜାତୀୟ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବିଷୟ ଉପରେ ରଖି ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ “ଏଭଳି ରାଜନୀତିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ” କାରଣ ଏହା ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ସେବା କରୁନାହିଁ କିମ୍ବା ଦଳଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ। “କେବଳ ଛୋଟ ରାଜନୈତିକକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ, ଆପଣ ଜାଣିଶୁଣି କିମ୍ବା ଅଜାଣତରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ବାହିନୀର ହାତରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପେନ୍ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି” ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କିପରି ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ମନୋବଳ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ୱେଜ୍ ଚଳାଇଥାଏ। ଦେଶର ଏକତାକେତେକ ଦେଶ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ ହିଂସା କ good ଣସି ଭଲ କାମ କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧ ଏବଂ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ପରି ପ୍ରଚାରିତ ଶାନ୍ତି, ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ଏବଂ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମାନର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଭାରତୀୟ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ସହିତ ମିଳିତ ହେବା ଏହି ଘଣ୍ଟାର ଆବଶ୍ୟକତା। ”

ଚୀନ୍ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ସୀମାନ୍ତ ସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନଡିଏ ସରକାର କେବଳ ଏହି ଧମକକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଭାରତର ଅ .୍ଚଳକୁ ଦେଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ସଜ୍ଜିତ |ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ପ୍ରତିରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ଏହାର ବିକଶିତ ବିଶ୍ୱ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଏବଂ ସୀମା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ “ଅଟମାନୀରଭାର” (ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ) ହୋଇଯାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମର ଯବାନମାନେ ଶହ ଶହ କିଲୋମିଟର ରାସ୍ତା, ବ୍ରିଜ୍ ଏବଂ ଟନେଲ୍ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି।ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୀମା ସଡକ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରୋହତଙ୍ଗରେ ନିର୍ମିତ ୯.୦୨ କିଲୋମିଟର ଅଟଳ ଟନେଲର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଲମ୍ବା ସର୍ବ-ପାଣିପାଗ ରାଜପଥ ଟନେଲ୍ ଏବଂ ମନାଲିକୁ ଲାହଲ୍-ସ୍ପିଟି ସହିତ ସଂଯୋଗ କରେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article