27 C
Bhubaneswar
Thursday, May 6, 2021

ଦଳଗୁଡିକ କିପରି ଶୀର୍ଷ ଚାରିଟିରେ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବେ ।

Must read

ଶାରଜା: ଚାଲିଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଅନ୍ୟତମ ଘନିଷ୍ଠ ଯୁଦ୍ଧ, ଏବଂ ଏଥିରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ୫୨ ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦଳ – ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ୧୪ ତମ ଏବଂ ଶେଷ ସହିତ ଲିଗ୍ ଗେମ୍ ରାଉଣ୍ଡ ଯିବାକୁ, ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିଛି – ଏବଂ ସେଠାରୁ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ – ତିନିଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ରବିବାର ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (-୦.୧୪୫) ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (-୦.୧୫୯) ଯଥାକ୍ରମେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ଅନ୍ୟ ଚାରିଟି ଦଳ – ସନ୍ ରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (୦.୫୫୫), କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (-0.୧୩୩), ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (-୦.୩୭୭), ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (-୦.୪୬୭) – ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଲକ୍ ହୋଇଛି, ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ସେମାନଙ୍କୁ ପୃଥକ କରିଛି |ଦଳଗୁଡିକ ସମାନ ପଏଣ୍ଟ ସହ ସମାପ୍ତ ହେଲେ ମଙ୍ଗଳବାର ୫୬ ତମ ତଥା ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ଟାଇ ଭାଙ୍ଗିବା ସମ୍ଭବ ଅଟେ |

୬ ଟି ଦଳ ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଲିଗ୍ ଖେଳର ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ସ୍ଥାନଗୁଡିକୁ ସିଲ୍ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ କଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ: ଦିଲ୍ଲୀ ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛି ଏବଂ ଏହିପରି ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବିପଦରେ ଅଛି | ଏହା ସତ୍ତ୍, ସୋମବାର ଦିନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଏବଂ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ |ଯଦିଓ, ଯଦି ସେମାନେ ଆରସିବି ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ହରାଉଛନ୍ତି, ଯୋଗ୍ୟତା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଫଳାଫଳ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବେ | ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଘଟିବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ଦୃଶ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ଅତି କମରେ ଦୁଇଟି ଆବଶ୍ୟକ ହେବ:

କୁ ହରାଇ ୧୨ ପଏଣ୍ଟରେ ଶେଷ କରେ |କୁ ହରାଇ ୧୨ ପଏଣ୍ଟରେ ଶେଷ କରେ |ମ୍ୟାଚ୍ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ମାର୍ଜିନ ଦ୍ଵାରା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ବିଜେତାଙ୍କ ନେଟ୍ ରନ୍-ହାର ଡିସି ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ। ର ଅବସ୍ଥା ଡିସି ସହିତ ସମାନ | ଯଦି ସେମାନେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପରାସ୍ତ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସଙ୍କୁ ଭେଟିବେ |ଯଦିଓ, ଯଦି ସେମାନେ ହାରିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ୧୪ ପଏଣ୍ଟରେ ରହିବେ ଏବଂ ଘଟିବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ଦୃଶ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ଅତି କମରେ ଦୁଇଟି ଆବଶ୍ୟକ ହେବ:
କୁ ହରାଇଲା | କୁ ହରାଇଲା |ମ୍ୟାଚ୍ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ମାର୍ଜିନ ଦ୍ଵାରା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ବିଜେତାଙ୍କ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ନାହିଁ |ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ବହୁତ ସରଳ | +0.୫୫୫ ର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯୋଗୁଁ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି |ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କରିବାକୁ ଅନ୍ତିମ ଲିଗ୍ ଗେମ୍ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ସେମାନେ ହାରିଯାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ବିଲୋପ ହୋଇ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି |

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ:୧୩ ଖେଳରୁ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ଯଦି ସେମାନେ ବିପକ୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ଲିଗ୍ ଗେମ୍ ଜିତନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ୧୪ ପଏଣ୍ଟରେ ଶେଷ ହେବେ | ତଥାପି, ଏହା ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କର ଯୋଗ୍ୟତା ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ଅନ୍ୟ ତିନିଟି ଦଳ ସମ୍ଭବତ ୧୪ ରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କୁ ରେ ପାଇପ୍ କରିପାରିବେ | ର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ଉଭୟ ଏବଂ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛି ଯାହା ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରେ ଯେ ଡିସି-ଆରସିବି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ହାରିଥିବା ଦଳର ଯଦି କୁ ପରାସ୍ତ କରେ ତେବେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ତଳେ ରହିବ |

ସିଧାସଳଖ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପାଇଁ, ସେମାନେ କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ ଆଶା କରନ୍ତି ଯେ କିମ୍ବା ମ୍ୟାଚ୍କୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଛୋଟ ମାର୍ଜିନ ଦ୍ଵାରା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥାଏ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ବିଜେତାଙ୍କ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶର ଅତିକ୍ରମ କରିବ ନାହିଁ।ଯଦିଓ, କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ କୁ ହରାଇଲେ, ସେମାନେ ବିଲୋପ ହୋଇ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି |ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ:ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆଗୁଆ ରହିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି | ସିଧାସଳଖ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ, ସେମାନେ କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ କୁ ହରାଇବ ଏବଂ କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ |ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଉପରେ ନକ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇପାରେ ଯଦିଓ ସେମାନେ ରବିବାର ଦିନ ଜିତନ୍ତି ଯଦି କୁ ପରାସ୍ତ କରେ ଏବଂ / କିମ୍ବା କୁ ପରାସ୍ତ କରେ କାରଣ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦଳ ୧୪ ପଏଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିପାରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଲ ଅଛି |ତଥାପି, ଯଦି ସେମାନେ କେକେଆର ବିପକ୍ଷରେ ହାରିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ |

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ:୧୩ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି | ସେମାନେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାବରେ ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଅତି କମରେ ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ଦଳ ସହିତ ସମାନ ହୋଇପାରିବ – ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା | ଅବଶ୍ୟ, ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ଜିନିଷ ହେଉଛି ତିନୋଟି ସ୍ପଟ୍ ପାଇଁ ଡ଼ରେ ଥିବା ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବନିମ୍ନ ନକାରାତ୍ମକ (-୦.୪୬୭) ରହିଛି |ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବା ପାଇଁ, ସେମାନେ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ କୁ ହରାଇବ ଏବଂ କୁ ହରାଇବ | ସେହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ୧୪ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ଖେଳକୁ ନଆସିଲେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ |ଯଦିଓ, ଯଦି ସେମାନେ କୁ ହରାନ୍ତି, ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକର ଫଳାଫଳ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସେମାନେ ବିଲୋପ ହୋଇ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article