27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ତାମିଲନାଡୁର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ କୋବିଡକୁ -୧୯ ସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ।

Must read

ଚେନ୍ନାଇ: ତାମିଲନାଡୁର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଆର। ଡୋରେକକାନୁ ୩୧.୧୦.୨୦୨୦ ଦିନ ୧୧.୧୫ ରେ, ”କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅରବିନ୍ଦ ସେଲଭାରାଜ ଏଠାରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଦିନ ସେଲଭାରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡୋରେକକାନୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଗୁରୁତର ଅବନତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ଜୀବନ ସହାୟତା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ଥିଲା। -ପାନାସାମ୍ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅକ୍ଟୋବର ୧୩ ରେ ଗୁରୁତର ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କର ଏକାଧିକ କୋମର୍ବିଡିଟି ଅଛି ଏବଂ ସର୍ବଶେଷ ସିଟି ସ୍କାନରେ ଫୁସଫୁସର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଡିତ ଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବଂ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଅଛନ୍ତି, ସର୍ବାଧିକ ସମର୍ଥନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେଲଭାରାଜ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି।ଅକ୍ଟୋବର ୧୩ ଦିନ ସକାଳେ ଡୋରେକକାନୁଙ୍କୁ ଛାତି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଭିଲୁପୁରାମ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେ ସେହି ଦିନ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ ପାଲାନିସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମାତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ପାଇଁ ସାଲେମ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବାବେଳେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ହେବା ପରେ ଡୋରେକକାନୁଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ କୌଭରୀ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।ଦୋରାଇକାନ୍ନୁ ମଧ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ଥାନଜାଭୁର (ଉତ୍ତର) ଜିଲ୍ଲା, ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ସ୍ୱର୍ଗତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମେ ୨୦୦୬ରେ ତାମିଲନାଡୁ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପପାନାସାମ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୧୧ଏବଂ ୨୦୧୬ ମତଦାନରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ରହିଥିଲେ।ସେ ପ୍ରଥମେ ୨୦୧୬ ରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।ରାଜ୍ୟପାଳ ବନୱାରିଲାଲ ପୁରୋହିତ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ ପାଲାନିସ୍ୱାମୀ ଦୋରାଇକାନ୍ନୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏକ ବାର୍ତ୍ତାରେ ପୁରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡୋରେକକାନୁଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ବିଷୟରେ ଜାଣି ସେ ଦୁଖିତ, ଯିଏ ସରଳତା, ନମ୍ରତା, ସରଳତା, ଶାସନ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ କୃଷି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରତି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ।ପୁରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୋରାଇକାନ୍ନୁଙ୍କ ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ତାମିଲନାଡୁର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏବଂ ବିଶେଷ ଭାବରେ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି।

ପାଲାନିସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ସମବେଦନା ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡୋରେକକାନୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଶୁଣି ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।ଦୋରାଇକାନ୍ନୁ ୧୯୭୨ ମସିହାରେ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦଳର ନୀତି ଏବଂ ଆଦର୍ଶ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଦୃଢ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଥିଲା।ପଲାନିସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦୋରାଇକାନ୍ନୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ୱର୍ଗତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଥିଲେ।ଡିଏମକେ ସଭାପତି ତଥା ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଅନୁଦାନ ଦାବିରେ ଗୃହ ନିୟମକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରୁଥିଲେ।ଷ୍ଟାଲିନ ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ ଜୀବନରେ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଡୋରେକକାନୁଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article