29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ବିହାରରେ ବିଜେପିର ମାଗଣା ଟିକା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ଉପରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇସି ହେଉଛି ବିଜେପିର ଶାଖା

Must read

ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ହେଉଛି ବିଜେପିର ଏକ ଶାଖା, ତେଣୁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଅନ୍ୟ କିଛି ଆଶା କରିପାରିବେ ନାହିଁ: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାରେ ବିହାରରେ ବିଜେପିର ଟିକା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ କୌଣସି ପୋଲ୍ ଆଚରଣ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଇସି ବିଷୟରେ ପଚରାଯିବା ପରେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି। ୧୮,୭୯୭ ପୁନରୁଦ୍ଧାର, ୨,୬୭୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଏବଂ ୩୦୯ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ୨୧,୮୧୩ ରେ ଛିଡା ହୋଇଛି: ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଡେଲିଙ୍କ ବାୟୁ ଗୁଣବତ୍ତା ‘ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରିବ’ ବର୍ଗରେ ରହିଛି; ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଏବଂ ସାରାଇ କାଲେ ଖାନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଭିଜୁଆଲ୍ ଏବଂ ଗାଜିପୁର ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫିଲ୍ ଏହା ଉତ୍ସବର ତୁର ମିଳିତ ପ୍ରଭାବ, ତାପମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ଏବଂ ପ୍ରଦୂଷଣ ବୃଦ୍ଧି |

ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେକୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା ବଞ୍ଚିପାରେ। ଲୋକମାନେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମିଜୋରାମରେ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା ୨୮ ନୂଆ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୪୩୭ ଥିବାବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨,୨୮୪ ଜଣଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସିଛି: ମିଜୋରାମ ପାଦାଇ, କାମାଇ, ସିଚାଇ, ଡାୱାଇ ସରକାର ବିହାରର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଯେଉଁଥିରେ ନୀତୀଶ କୁମାର କଦାପି କଥା କୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛୁ କିନ୍ତୁ ଅତୀତକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି |

ଆମେ ବିଜେପି ସଭାପତି ନାଡା ଜୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଏକ ଖୋଲା ବିତର୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ ବୋଲି ଆରଜେଡି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଝାଡଖଣ୍ଡ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ତାଜା ୮୧କୋବିଡ-୧୯ ମୃତ୍ୟୁହାର ରିପୋର୍ଟ କରି ନାହିଁ, ଏପରିକି ୩୨୩ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ୧,୦୧,୨୮୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ୪୮,୨୬୮ ନୂତନ କୋବିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଭାରତର ମୋଟ ମାମଲା ୮୧,37୩୭,୧୧୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।୫୫୧ ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଟୋଲ୍ ୧,୨୧,୬୪୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧,୭୩୭ ହ୍ରାସ ପରେ ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୫,୮୨,୬୪୯ ଅଟେ | ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୯,୪୫୪ ନୂତନ ଡିସଚାର୍ଜ ସହିତ ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ମାମଲା ୭୪,୩୨,୮୨୯ ଅଟେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article