27.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, June 15, 2021

ଓଡ଼ିଶା: ଅନଲକ୍ – ୬ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଘୋଷିତ; ଏଠାରେ ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ଅଛି ।

Must read

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ସିନେମା ହଲ୍, ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ମୋନୋରଞ୍ଜଞ୍ଜନ ୍ଜନ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ, ଥିଏଟର, ଅଡିଟୋରିୟମ୍ ଏବଂ ବିଧାନସଭା ହଲ୍ ବନ୍ଦ ରହିବ |ଅନଲକ୍ -୬ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀଗୁଡ଼ିକର ବିବରଣୀ ଏଠାରେ ଅଛି: i। କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବ |ii। ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଯଥା, ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର, , ଭାରତ ସରକାର / ବିଭାଗ, ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଚିହ୍ନଟ କରିବେ |

କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଗୁଡିକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସୂଚିତ କରାଯିବ ଏବଂ ସହିତ ସୂଚନା ଅଂଶୀଦାର କରାଯିବ | ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ୱେବସାଇଟରେ ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅପଲୋଡ୍ କରିବେ।iii। କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଗୁଡିକରେ କେବଳ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ | ଡାକ୍ତରୀ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସେବା ଯୋଗାଣକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଜୋନ୍ ଗୁଡିକରେ କିମ୍ବା ବାହାରେ ଲୋକମାନଙ୍କର କୌଣସିଗତିବିଧି ନହେବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ କଡା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହିବ |

ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ସେଠାରେ ଘନିଷ୍ଠ ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁସନ୍ଧାନ, ଘର-ଘର ତଦାରଖ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ଲିନିକାଲ୍ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ରହିବ | ଉପରୋକ୍ତ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯିବ |iv। କ, ଣସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜିଲ୍ଲା, ସବ୍-ଡିଭିଜନ୍, ସିଟି କିମ୍ବା କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ କୌଣସିସ୍ଥାନୀୟ ଲକଡାଉନ୍ ଲଗାଇବେ ନାହିଁ | ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ରୋଗର ଧାରଣ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଯଦି ଚଳପ୍ରଚଳ, ମଣ୍ଡଳୀ, ଦୋକାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ, କଲେକ୍ଟର / ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର ସ୍ପେଶାଲ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ରିଲିଫ୍ କମିଶନର।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article