28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ତାଲିମ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୱିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ମୃତ

Must read

ପାତିଆଲା,୨୪ା୨(ନି.ପ୍ର):ଙ୍ଖଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକଙ୍ଖପିପିଷ୍ଟ୍ରେଲ ଭାଇରସ ଏସଡବ୍ଲୁ-୮୦ଙ୍ଖତାଲିମ ବିମାନ ସୋମବାର ଦିନଙ୍ଖଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହିଙ୍ଖଘଟଣାରେ ଜଣେ ବାୟୁସେନାଙ୍ଖପାଇଲଟ ମୃତୁ୍ୟବରଣ କରିବା ସହଙ୍ଖଜଣେ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ ଆହତଙ୍ଖହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।ଙ୍ଖମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହିଙ୍ଖଦୁର୍ଘଟଣା ପାତିଆଲାରେ ଥିବା ସେନାନମେଂଟଅଂଚଳରେ ହୋଇଛି ।ଙ୍ଖପାତିଆଲା ଆଭିଏସନ କ୍ଲବରୁ ଏହିଙ୍ଖବିମାନ ଉଡ଼ିବାର କିଛି ସମୟ ପରେଙ୍ଖଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏହିଙ୍ଖଘଟଣାରେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଜିଏସଙ୍ଖଚିମାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍ଖଚିମା ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ଏନସିସି ୟୁନିଟକୁଙ୍ଖଡେପୁଟେସନରେ ଆସିଥିଲେ ।ଙ୍ଖସେହିପରି ଆହତ ହୋଇଥିବା ଏନସିସିଙ୍ଖକ୍ୟାଡେଟଙ୍କ ନାଁ ବିପିନ କୁମାର ଯାଦବଙ୍ଖଓ ସେ ପାତିଆଲାର ମହିନ୍ଦ୍ରା କଲେଜରଙ୍ଖଛାତ୍ର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହିଙ୍ଖଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଜାଣିବା ଲାଗିଙ୍ଖବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ତଦନ୍ତଙ୍ଖନିଦେ୍ର୍ଦଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଗତକାଲିଙ୍ଖଗୋଆରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରଙ୍ଖଏକ ମିଗ୍୨୯କେ ବିମାନଙ୍ଖଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେଙ୍ଖଏଥିରେ ପାଇଲଟ ଅଳ୍ପକେଙ୍ଖବର୍ଗ୍ଧିଯାଇଥିଲେ । ଗୋଆର ଭାସ୍କୋଙ୍ଖନୈସେନା ଘାଟିରୁ ଏହା ଉଡ଼ାଣ ଭରିବାଙ୍ଖପରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article