35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଫ୍ରାନ୍ସ ଛୁରୀ ଆକ୍ରମଣ : ମହିଳାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି, 3 ହତ୍ୟା; ଗିରଫ

Must read

ବ୍ରିଟେନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୋଟର-ଡେମ ବେସିଲିକାରେ ବାର୍ବରିକ ଆକ୍ରମଣ ଶୁଣି ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟେନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଚିନ୍ତାଧାରା ପୀଡିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଅଛି ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ବିରୋଧରେ ବ୍ରିଟେନ ଫ୍ରାନ୍ସ ସହିତ ସ୍ଥିର ରହିଛି। ନାଇସ ଆକ୍ରମଣର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଫ୍ରାନ୍ସର ଆଭିଗନ୍ ନିକଟ ମଣ୍ଟଫାଭେଟରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଧମକ ଦେଇଥିବା ପୋଲିସ ହତ୍ୟା କରିଛି। ରେଡିଓ ଷ୍ଟେସନ ୟୁରୋପ ୧ ଅନୁଯାୟୀ ସେ “ଆଲ୍ଲାହୁ ଆକବର” (ଭଗବାନ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ) ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପାଟି କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ମୁ ଖପାତ୍ର ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ ଗାଭେଲୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଛି।

ନାଇସ୍ ମେୟର ଏଷ୍ଟ୍ରୋସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାକ୍ରୋନ୍ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନାଇସରେ ପହଞ୍ଚିବେ କାରଣ ସେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚକୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉ କିମ୍ବା ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭୂମଧ୍ୟସାଗର ଉପକୂଳରେ ଥିବା ନୋଟର-ଡେମର ବେସିଲିକାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ବାରରେ ଆଶ୍ରୟ ନେବା ପରେ ଜଣେ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହତ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଫ୍ରାନ୍ସର ନିସ୍ ସହରର ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚ ନିକଟରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଛୁରୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅତି କମରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଭଲ ମେୟର, ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଏଷ୍ଟ୍ରୋସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ନୋଟର ଡେମ ଚର୍ଚ୍ଚ ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ। ନାଇସ୍ ମେୟର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ବାରମ୍ବାର “ଆଲ୍ଲାହୁ ଆକବର” ପାଟି କରିଥିଲେ। ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ୍ ମାକ୍ରନ୍ ଆଜି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନିସ୍ ଗସ୍ତ କରିବେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article