27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ସିବିଆଇ କହିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରେହ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ‘କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା’

Must read

ବୁଧବାର ଦିନ ସିବିଆଇ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଯେ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଜାଲ୍ ମେଡିକାଲ୍ ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ପାଇଥିଲେ। ଏଭଳି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଏଫ୍ଆଇଆରର ଆଧାର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସିଂ ଏବଂ ମିଟୁ ସିଂଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ମାମଲାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି। ରାଜପୁତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ କିଣିବାରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା। ସିବିଆଇ କହିଛି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଏଫ୍ଆଇଆର୍ରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ପ୍ରାୟତଃ ଅହଂକାରୀ ଏବଂ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପିତ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ୩୪ ବର୍ଷିୟ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା କେ କେ ସିଂ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ଅକ୍ଟୋବର ୬ ରେ ଆଡଭୋକେଟ ମାଧବ ଥୋରାଟଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଯେ ଏଠାରେ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆର ବନ୍ଦ କରାଯାଉ। ସିବିଆଇ କହିଛି ଯେ ପ୍ରଥମ ସୂଚନା ରିପୋର୍ଟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍। “ଏହା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯେ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଦୁଇଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ …. ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସମାନ କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି।

ସିବିଆଇ କହିଛି ଯେ, ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତରଫରୁ ରେୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କଠାରୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ସିବିଆଇକୁ ପଠାଇବା ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। “ତେଣୁ, ସମାନ ତଥ୍ୟ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟର କାରଣ ଉପରେ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜିକରଣ ଉଭୟ ଅବାଞ୍ଛିତ ଏବଂ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ନୁହେଁ | ତେଣୁ, ଏହି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଆଇନରେ ଖରାପ ଏବଂ ଖରାପ ବୋଲି ଏଜେନ୍ସି କହିଛି। ଯଦି ଜୁନ୍ ୨୦୨୦ ରେ ରାଜପୁତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଚାଟ୍ ବିଷୟରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଜାଣିଥିବେ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ପଠାଇଥିବେ, ତେବେ ରିୟା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୁପ୍ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ସିବିଆଇ କହିଛି। ଏହା ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ କୌଣସି ବାହ୍ୟ କାରକ ଦ୍ଵାରା ବାଧା ନଦେଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଥିଲା ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି। ପୋଲିସର ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ତରୁଣ କୁମାରଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି। ନଭେମ୍ବର ୨ ରେ ଏହି ପିଟିସନର ଶୁଣାଣି ହେବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article