27.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, June 15, 2021

ମାକ୍ରୋନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ପଲ୍ ପୋଗବା ଜାତୀୟ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି ।

Must read

ଫ୍ରାନ୍ସର ଷ୍ଟାର ମିଡଫିଲ୍ଡର ପଲ୍ ପୋଗବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆତଙ୍କବାଦର ଉତ୍ସ ବୋଲି ଇସଲାମ ଉପରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ୍ ମାକ୍ରୋନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫୁଟବଲରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଦି ସନ୍‌ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଗବା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଫ୍ରାନ୍ସ ନେତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଦଳ ଛାଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହମ୍ମଦ ଭବିଷ୍ୟ‌ଦ୍‌ବକ୍ତାଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପାଇଁ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ତାରକା ମଧ୍ୟ ଫ୍ରାନ୍ସ ସରକାରଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିରକ୍ତ କରିଥିଲେ। ମଧ୍ୟପ୍ରାଚ୍ୟର ଅନେକ ସମ୍ବାଦ ଉତ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛରେ କାରଣ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି | ତେବେ ଖେଳାଳି କିମ୍ବା ଜାତୀୟ ଦଳ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ପୋଗବା ୨୦୧୮ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲା | ୨୦୧୩ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରଠାରୁ ସେ ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ୧୦ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି |

ୟୁନାଇଟେଡ ଷ୍ଟାରର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଫ୍ରାନ୍ସର ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ସାମୁଏଲ ପାଟୀଙ୍କ ଜୁନିଅର ହାଇସ୍କୁଲରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦିଆଯିବା ପରେ ସେ ପ୍ୟାରିସର ୪୦ କିଲୋମିଟର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମରେ ଥିବା କନଫ୍ଲାନ୍ସ-ସେଣ୍ଟ-ସମ୍ମାନରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ, ମାକ୍ରୋନ୍ ସରକାର ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଲେଜିଅନ୍ ଡି’ହୋନେର୍ ସହିତ ସମ୍ମାନିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଜ୍ୟ ଦେଇଥିବା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସାଜସଜ୍ଜା | ମାକ୍ରୋନ୍ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ହତ୍ୟା ଏକ ‘ଇସଲାମୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ’ ଯାହା ଫରାସୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଥିଲା। ପରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି: ଏକତା ଏବଂ ଦୃଢତା ହେଉଛି ଇସଲାମବାଦୀ ଆତଙ୍କବାଦର ଏକମାତ୍ର ଉତ୍ତର।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article