28 C
Bhubaneswar
Thursday, May 6, 2021

ଦିଲ୍ଲୀ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଖୋଲାଯିବ ନାହିଁ ; ସିଏମ୍ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ

Must read

ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଥିବା ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ୩୪୮,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏଥିରେ ଚୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬,୧୮୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହାପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ମାଗଣାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶର ସମସ୍ତେ କରୋନାଭାଇରସ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ।
“ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ମାଗଣା କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ପାଇବା ଉଚିତ। ଏହା ସମଗ୍ର ଦେଶର ଅଧିକାର। କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ଵାରା ସମସ୍ତ ଲୋକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛନ୍ତି, ତେଣୁ ଏହି ଟିକା ଦେଶ ପାଇଁ ମାଗଣା ହେବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦୁଇଟି ଫ୍ଲାଏଓଭର ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବା ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ବଣ୍ଟନ ଉପରେ ରାଜନୈତିକ ସ୍ଲଗ୍ଫେଷ୍ଟ ଅଧିକ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେ ଭାରତ ଭାଇରାଲ ସଂକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛି, ଯାହା ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ୭.୮ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ସାରା ଦେଶରେ ୧,୧୭,୯୫୬ ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଯାଇଛି। ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article