35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଅପରିଷ୍କାର ପରିଷ୍କାର ବାୟୁ ପାଇଁ ଡାକରା ଦେଇଥିବାରୁ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭାରତ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ

Must read

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭାରତକୁ ପ୍ରଦୂଷିତ ବାୟୁ ସହିତ ଏକ ଅପରିଷ୍କାର ସ୍ଥାନ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜରୁରୀ ପରିଷ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଆହ୍ଵାନ ଦିଆଆଯାଇଛି, ବିଶେଷ କରି ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଦୂଷିତ ରାଜଧାନୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଉପରେ। ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଶୁଦ୍ଧ ବାୟୁକୁ ରକ୍ଷା କରି ଟ୍ରମ୍ପ ନଭେମ୍ବର ୨ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ସହ ଗୁରୁବାର ଶେଷ ବିତର୍କରେ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଅପରିଷ୍କାର ଅଟେ | ବାୟୁ ଅପରିଷ୍କାର ଅଟେ। ” ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ସହରଗୁଡିକରେ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା ଏବଂ ବାୟୁ ଗୁଣବତ୍ତା ସୂଚକାଙ୍କ ୫୦୦ ସ୍କେଲରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ହୋଇ “ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି” ସୂଚାଇଥାଏ। ପ୍ୟାରିସ ଜଳବାୟୁ ଚୁକ୍ତିରୁ ବାହାରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପ ଭାରତକୁ କହିଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ପରିବେଶ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ୟାରିସ୍ ଚୁକ୍ତିରୁ ଓହରିଯିବାର ଯଥାର୍ଥତା ପଛରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭାରତର ବାୟୁ ଉପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଏବଂ ନାବାଳକ ବୋଲି ସ୍ୱିଚା ନାମକ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଭିମଲେଣ୍ଡୁ କହିଛନ୍ତି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଇତିହାସିକ ଭାବରେ ଆମେରିକା ବିଶ୍ୱର ବୃହତ୍ତମ ନିର୍ଗମନକାରୀ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ଅଟେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ର ସଦସ୍ୟ କପିଲ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ଠିକ୍ କହିଛନ୍ତି। ମିଶ୍ର ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ଠିକ କହିଛନ୍ତି। “ଆମର ବାୟୁ ଗୁଣ ପ୍ରକୃତରେ ଅପରିଷ୍କାର ଅଟେ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମେ ବିଷ ନିଶ୍ୱାସ ନେଉଛୁ। ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଠି ହେବା ଏବଂ ପ୍ରକୃତ କାରଣଗୁଡ଼ିକର ମୁକାବିଲା କରିବାର ସମୟ। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article