28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ଜିଲ୍ଲା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ପରିଷଦର ବୈଠକ

Must read

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୨୧ା୨ (ଶ୍ରୁ.ମି) : ଭାଗôରଥି ସାଗର ନିକଟସ୍ଥ ପିପାର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ପରିଷଦର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ମଂଚ ଗଠନର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରି ବିଭିନ୍ନ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନିଆଯାଉଛି ବୋଲି ସଭାପତି ଦୁର୍ଗାଚରଣ ମିଶ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାକୁ ନିଶା ଓ ଦୁର୍ନୀତି ମୁକ୍ତ କରିବା ସହିତ,ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ଡାକ୍ତର ,କ ମ୍ପ ।ଉଣ୍ଡର ଓ ଷ୍ଟାଫ୍ ନିଯୁକ୍ତି ସହିତ ଅତିକମ୍ ରେ ଗୋଟିଏ ଆ ମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଗାଡି ରହିବା ପାଇଁ ଜୋରଦାର୍ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବ ଓ ଦରକାର ପଡିଲେ ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟ କି ମ୍ବା ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ସଭ୍ୟ ସମସ୍ୱରରେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । ଏହାଛଡା ଚାଷି ମାନଙ୍କର ଶସ୍ୟ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ,କନ୍ୟା ଭୃଣ ହତ୍ୟା ଓ ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା ବନ୍ଦ ଓ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆବର୍ଜନା, ପ୍ରଦୁଷଣ ଓ ଭିକ୍ଷା ବୃତି ମୁକ୍ତ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରବାସୀଙ୍କୁ ସୁଖ ଦୁଃଖରେ ସାଥି ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟକଲେ ପରିଷଦ ସବୁ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରିୟଭାଜନ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଉପସଭାପତି ଗୋପୀନାଥ ମହାନ୍ତି ଓ ଉପଦେଷ୍ଟା ପ୍ରଫେସର ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମିଶ୍ର ଦେଇଥି ବା ପ୍ରସ୍ଥାବକୁ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ପରିଷଦର ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତା ଓ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଳକ୍ ରୁ ୪/୫ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରତିନିଧି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଗାମୀଦିନରେ ସଭ୍ୟସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଉପର ବର୍ଣ୍ଣିତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁଡିକୁ ସଫଳ କରିବାରେ ସବୁ ବ୍ଳକ୍ ର ସବୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ମାନେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ସଭ୍ୟ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ସମସ୍ୱରରେ ରାଜିହେବା ଏକ ଐତିହାସିକ କାର୍ଯ୍ୟ
ବୋଲି ଉପସଭାପତି ଶଶାଙ୍କ ଶେଖର ରଥ, ବାହାଦୁର ପା…ଶାଣୀ , ମୋହିତ କୁମାର ଦାସ,ଉପଦେଷ୍ଟା ହରେକୃଷ୍ଣ କର ,ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଭ୍ୟ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ଶତପଥି,ବିପ୍ରବର ସାହୁ,ଉପଦେଷ୍ଟା ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରସାଦ ନନ୍ଦ,ପୂର୍ବତନ ପ୍ରିନସିପାଲ୍ ଅଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର ,ଧର୍ମାନନ୍ଦ ପୃଷ୍ଟି ,ଶ୍ରୀମତୀ ସରିତା ପା…ସାହାଣୀ ,ନିର୍ମଳା ମହାପାତ୍ର,ଭୁବନ ବ୍ଳକର ଦୁର୍ଗାପୃଷ୍ଟି ଓ ରଥ ସେଠି ,କଙ୍କଡାହାଡ ବ୍ଳକରୁ ସଭାପତି ଭଗବାନ ସିଂ ଓ ସ ମ୍ପ ।ଦକ କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ,ହିନେ୍ଦାଳରୁ ପଂଚାନନ ପାଲ୍ ,ଓଡାପଡା ବ୍ଳକରୁ ଗୋଲକ ବିହାରି ମହାନ୍ତି ,କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ,କାମାକ୍ଷା ନଗରର ଆଡ୍ଭୋକେଟ ରବିନାରାୟଣ ସାହୁ ,ଦିଲିପ୍ ସ୍ୱାଇଁ ଓ ଡ ମ୍ବରୁଧର ରାଉତ ପ୍ରଭୃତି ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରି ସବୁବେଳେ ସ ମ୍ପ ୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ ଓ ସହାୟତା କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ । ଶ୍ରୀ ଅ ମ୍ବିକା ପ୍ରସାଦ ବରାଳ ଓ ରୁଦ୍ରନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ବୈଠକ ପରିଚାଳନାରେ ସହାୟତା କରିଥବା ବେଳେ ଗୁଣଧର ମିଶ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article