27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

‘ସମୃଦ୍ଧିର ସମକକ୍ଷ ମୋଦୀ ସରକାର’: ଅମିତ ଶାହା ବୋନସ ଘୋଷଣାକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି

Must read

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୋନସ ଘୋଷଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ବୁଧବାର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହୀ ଉତ୍ସବ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ଆଣିଦେବ।
“ମୋଦୀ ସରକାର ସମୃଦ୍ଧତାର ସମକକ୍ଷ। ଆଜିର କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବୋନସ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଦାନକୁ ଅନୁମୋଦନ କରି ଏହି ଉତ୍ସବ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରାୟ ୩୦.୬୭ ଲକ୍ଷ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ଆଣିଥିବାରୁ ମୁଁ ପିଏମ @ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଜୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି ବୋଲି ଶାହା ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି। ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ଆପଲ୍ କ୍ରୟ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ନେଇଥିବା ଅନ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଆଲୋକପାତ କରିଛନ୍ତି। “ଜେ ଏବଂ କେ ର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଏହାର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଆଗକୁ ପିଏମ @ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ୟୁନିୟନ କ୍ୟାବିନେଟ ଆପଲ କ୍ରୟ ପାଇଁ ମାର୍କେଟ ଇଣ୍ଟରଭେନସନ୍ ସ୍କିମର ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମାର୍କେଟିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇ ଆପଲ୍ ଚାଷୀଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ବୋଲି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି।

ବୁଧବାର କ୍ୟାବିନେଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ପାଦକତା ଏବଂ ଅଣ-ଉତ୍ପାଦନ ବୋନସକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି। କ୍ୟାବିନେଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥିମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜୟ ଦାଶାମିଙ୍କ ଆଗରେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ କିସ୍ତିରେ ଦିଆଯିବ। ଜାଭଡେକର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ରେଳବାଇ, ଡାକଘର, ଇପିଏଫଓ, ଇଏସଆଇସି ଭଳି ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରୁ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଅଣ-ଗେଜେଟେଡ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାଦକତା ସହ ଜଡିତ ବୋନସ ପାଇବେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୧୩ ଲକ୍ଷ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଣ-ଉତ୍ପାଦକ-ଲିଙ୍କ୍ ବୋନସ୍ ପାଇବେ। ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଏକ ଛୁଟି ଟ୍ରେଭେଲ କନ୍ସେସ୍ (ଏଲଟିସି) ନଗଦ ଭାଉଚର ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଆସିଛି। ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଥିଲା |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article