35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ପୂର୍ବତନ ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ଖାଡସେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଏନସିପିରେ ଯୋଗଦେବେ

Must read

ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବିଜେପି ନେତା ଏକନାଥ ଖାଡସେ ଶୁକ୍ରବାର ଏନସିପିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। “ଏକନାଥ ଖଡସେ ଆମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଜେପିର ସମସ୍ତ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଆମ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ବୋଲି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏନସିପି ସଭାପତି ଜୟନ୍ତ ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି। “ସଂଗଠନରେ ହୋଇଥିବା ଅସଦାଚରଣ ହେତୁ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲି। ବିଜେପିରେ ମୋର ରାଜନୀତିକ କ୍ୟାରିୟର ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛି ବୋଲି ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁକଟେନଗର ସହରରେ ଥିବା ଖାଡସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। “ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତା ଠାରୁ ଆମେ ଖଡସେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିଛୁ। ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତର ରୋଡମ୍ୟାପ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି ବୋଲି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର କେଶବ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ୨୦୧୬ ରେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବା ପରେ ଖଡସେ ବିଜେପିକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୯ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିକେଟ୍ ମନା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ସେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଆସନରୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ବିଜେପିକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ଖଡସେ ବିଭିନ୍ନ ଫୋରମରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅତୀତରେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ, ଏନସିପି ଏବଂ ଶିବସେନାର ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଦଳର ଅଫର ରହିଛି।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ, ଖାଡସେ ଜାଲଗାଓଁରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଛାଡିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେ ଏହା ବଦଳରେ ଗତ ଶନିବାର ଜାଲଗାଓଁ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଏନସିପି ନେତା ତଥା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ସମୟ ନେଇଥିଲେ। ନିକଟ ଅତୀତରେ, ଖାଡସେ ତାଙ୍କ ରାଜନୀତିକ କ୍ୟାରିୟର ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ଖଡସେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, କାରଣ ସେ ବିଜେପିର ପ୍ରଥମ ଓବିସି ସିଏମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ଜଣେ ଦୃଢ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଟନ୍ତି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱ କହିଥଲେ ଯେ ଖଡସେ ଦଳ ଛାଡିବେ ନାହିଁ। “ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଥିବା ଏକନାଥ ଖାଡସେ ବିଜେପିରେ ରହିବେ। ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ମୋ ପାଖକୁ ପଠାନ୍ତି କାରଣ ମୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳର ସଭାପତି ଅଟେ। ଦଳର କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ କିମ୍ବା ଜୁନିଅର ନେତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ମୁଁ ଗ୍ରହଣ କରି ନାହିଁ। ଅଧିକନ୍ତୁ, “ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଥିବା ଏକନାଥ ଖାଡସେ ସେପରି କିଛି କରିବେ ନାହିଁ।” ଖଡସେ ବିଜେପିକୁ ଖୋଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଖବର ପାଇବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ପାଟିଲ ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ। ଫଡନାଭିସ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖବରକୁ ଖାରଜ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ଏଭଳି ‘ମୁହୂରତ’ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ସୋମବାର ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖଡସେ ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଥିଲେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଗଠନରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଯଦି ତାଙ୍କର ଅବଦାନ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମକୁ ଧ୍ୟାନ ନ ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଜଣେ ବିଚଳିତ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ। ସେ ହୁଏତ ଭାବି ପାରନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟିକୁ କାହିଁକି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବେ ନାହିଁ ଯାହା ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରେ ବୋଲି ଏନସିପି ନେତା କହିଛନ୍ତି। ଖାଡସେଙ୍କ ବୋହୂ ରାଧା ଖାଡସେ ଜାଲଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାର ରେଭରରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅଟନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article