27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ଭାରତରେ ୫ଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କ୍ୱାଲକମ୍ ସହିତ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଜିଓ ଟିମ୍ ଅପ୍ |

Must read

ଭାରତୀୟ ବିଲିୟନେୟାର ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଲିମିଟେଡ୍ କ୍ୱାଲକମ୍ ଇନ୍କୋ ସହିତ ୫ଜି ସମାଧାନର ବିକାଶ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହାଇ ସ୍ପିଡ୍ ନେଟୱାର୍କକୁ ବିଶ୍ ନ.. ର୨ ନମ୍ବର ମୋବାଇଲ୍ ବଜାରକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରୁଛି। ଜିଓ, ଯେଉଁଥିରେ ଟାଇକୁନର ବେତାର ଅପରେଟର ଏବଂ ଏହାର ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ମାଲିକାନା ଥିବା ୟୁଏସ୍-ଆଧାରିତ ୟୁନିଟ୍ ରେଡିସିସ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ କ୍ୱାଲକମ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇ ଭାରତର ସ୍ୱଦେଶୀ ୫ ଜି ନେଟୱାର୍କ ଭିତ୍ତିଭୂମି ତଥା ସେବାଗୁଡିକର ବିକାଶକୁ ଶୀଘ୍ର ଟ୍ରାକ୍ କରିବା ପାଇଁ ରୋଲ୍ କରୁଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବ

ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ଜି ପାଇଁ ଏୟାରୱେଭ୍ ନିଲାମ କରି ନ ଥିବାବେଳେ ଅମ୍ବାନୀ ଜିଓକୁ ପଞ୍ଚମ ପଞ୍ଜିର ବେତାର ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ସେ ଘର ଭିତରେ ବିକଶିତ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ବାହକ ନୂତନ ସିଷ୍ଟମକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, ତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କ ତୁଳନାରେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଜିଓକୁ ଚାଇନାର ଯନ୍ତ୍ରପାତି ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ରାଜନୈତିକ ବିବାଦରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ଯାହା ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ଅପରେଟରମାନେ ଜଡିତ ଥିଲେ।

ଯଦି ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ସଫଳତାର ସହ ରୋଲ କରାଯାଏ ତେବେ ଅମ୍ବାନୀ ଅନ୍ୟ ବାହକମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକୁ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ଜିଓ ଚାରି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲା, ମାଗଣା କଲ ଏବଂ ଶସ୍ତା ଡାଟା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​| ବର୍ତ୍ତମାନ, ପ୍ରାୟ ୪୦୦ନିୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା ସହିତ ଏହା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବାହକ ଅଟେ | କମ୍ପାନୀ ଏକ ଶସ୍ତା ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୪୦ ଡଲାରରୁ କମ୍ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରେସ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରେ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article