30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଚିରାଗ ପାସୱାନ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ପାଦକୁ ଛୁଇଁଲେ |

Must read

ପାଟନା,,ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନୀତୀଶ କୁମାର ତାଙ୍କ ପିତା ରାମ ଭିଲାସ ପାସୱାନଙ୍କ ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ସମ୍ମାନର ଚିହ୍ନ ଭାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଥିଲେ। ନୀତୀଶ କୁମାର ଚାଲିଯିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଜନତା ଦଳ ୟୁନାଇଟେଡ ନେତାଙ୍କ ଝିଅ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲେ।ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲୋକସଭା ପାର୍ଟି (ଏଲଜେପି) ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋମଲ ସିଂ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଦଳର ଆଇନଜୀବୀ ଦୀନେଶ ସିଂଙ୍କ ଝିଅବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନାମ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବା ଉଚିତ୍ |ଷ୍ଟଙ୍ଗ ଜନତା ଡାଲ ୟୁନାଇଟେଡ ନେତାମାନେ ଯୁକ୍ତି କରନ୍ତି ଯେ କୋମଲ ସିଂଙ୍କ ମା ଭୀନା ସିଂ ବଷ୍ଣବରୁ ଏଲଜେପି ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ପିତା ଦୀନେଶ ସିଂ ହିଁ ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗାଇଘାଟ ନାମରେ ନାମିତ କରିବାକୁ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏବଂ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଏହା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ଗାଇଘାଟ ଜେଡିୟୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ – ମହେଶ୍ୱର ଯାଦବଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ।ଦୀନେଶ ସିଂ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଜେଡିୟୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କି ନାହିଁ ତାହା ଜଣା ପଡିନାହିଁ।ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କ ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ଉଚିତ ଯଦି ତାଙ୍କ ଦଳର ବିଧାୟକଙ୍କ ଜିତିବାର କ୍ଷମତା ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ନଥାଏ।

ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ରୁ ନଭେମ୍ବର ୭ ମଧ୍ୟରେ ବିହାର ତିନିଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବ ଏବଂ ଫଳାଫଳ ନଭେମ୍ବର ୧୦ ରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ତିକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 8 ରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ପିତା ରାମ ଭିଲାସ ପାସୱାନଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଏବଂ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା କାନ୍ଧ ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏନଡିଟିଭିକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଆସିବା ପାଇଁ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ପାଟନା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଗତକାଲି ସମାନ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ଖେଳିଥିଲା। ନୀତୀଶ କୁମାର ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କ ପାଦ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ବସି ସହଯୋଗୀ-ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କର ଏକ ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ତାଙ୍କ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ନାମିତ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ଅୱ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article