29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି, ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି

Must read

ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଙ୍କଟର ମାଧ୍ୟାକର୍ଷଣକୁ ପୁନଃସ୍ଥାପିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନବରାତ୍ରୀ ଉତ୍ସବ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉତ୍ସବ ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବେପରୁଆ ହେବାର ସମୟ ନୁହେଁ କାରଣ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଏବଂ ଏକ ଛୋଟ ଅବହେଳା ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସବର ଆତ୍ମାକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିପାରେ। କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଦେଶକୁ ତାଙ୍କର ସପ୍ତମ ସମ୍ବୋଧନରେ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଭିଡିଓ ରହିଛି ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଯାହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଅସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମାସ୍କ ବିନା ବୁଲୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଜକୁ, ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି।

ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ମାର୍କେଟ ଜଳୁଛି ଏବଂ ପୁଣି ଭିଡ଼ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ଶେଷ ହୋଇଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ସାତ-ଆଠ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ଭାରତ ସ୍ଥିର ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆମେ ଖରାପ ହେବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ । ” ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମରେ ଭାରତର ଲୋକମାନେ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁ ଦୂର ଯାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତଥା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କୋବିଡ଼-୧୯ ଉପରେ ଜାତୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରି ଜନତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନତା ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ୟୁରୋପ, ଆମେରିକା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶରେ ଅତୀତର ହ୍ରାସ ଦେଖିବା ପରେ ପୁଣିଥରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବାର ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article