35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ କହିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧୦(ନି.ପ୍ର.):କରୋନା ସଂକଟ ସମୟରେବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଫି ଛାଡ କରିବାପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟକରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ କହିଲେହାଇକୋର୍ଟ । ଏନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟଆଭିମୁଖ୍ୟ ରଖିବାକୁ ସ୍କୁଲ ଓଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ କୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁନିଦେ୍ର୍ଦଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିହେବ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।ସୂଚନା ଥାଉକି, କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିଛ । ପିଲା ସ୍କୁଲଯାଉନାହାନ୍ତି କି ଶିକ୍ଷକ ସ୍କୁଲକୁଆସୁନାହାନ୍ତି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମାସିକ ଦେୟଆଦାୟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ଅବିଭାବକସଂଘ ସ୍କୁଲ ଫି ଛାଡ କରିବାକୁ ନେଇକୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ।ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ କି,ପିଲା ଯେତେବେଳେ ସ୍କୁଲ ଯାଉନାହାନ୍ତି ତ ଅବିଭାବକ ମାନେ କାହିଁକିମାସିକ ଦେୟ ଦେବେ । ଏନେଇ ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କର କିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଗାଇଡଲାଇନ ନଥିବା ବେଳେ ବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ସଂଘ କହିଛି କି ପିଲାସ୍କୁଲକୁ ନଆସିଲେ ବି କର୍ମଚାରୀ ମାନେଦରମା ନେଉଛନ୍ତି ।

ଆନୁସାଙ୍ଗିକ ଖର୍ଚ୍ଚବି ବନ୍ଦ ହୋଇ ନାହିଁ । ଏହା ସହଆମେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅନଲାଇନ୍ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଦେଇ ଚାଲିଛୁ ।ତେଣୁ ଅବିଭାବକ ମାନେ ମାସିକଦେୟ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ । ଅନ୍ୟପଟେଏନେଇ ଉଭୟ ଅବିଭାବକ ସଂଘ ଓବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ସଂଘ କୋର୍ଟରେ ଦ୍ୱାରସ୍ଥହୋଇଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ଆଜି ଏହି ମାମଲାଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ରଖିବାକୁ ସ୍କୁଲ ଓଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ନିଦେ୍ର୍ଦଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article