30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ସକ୍ରିୟ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ୮ ଲକ୍ଷରୁ କମ୍, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ଠାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର |

Must read

ଭାରତରେ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସର ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ଦେଢ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଠ ଲକ୍ଷରୁ କମ୍ ହୋଇଗଲା, ଯାହା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ କହିଛି ଯେ ଦେଶ “ଅଦୃଶ୍ୟ ଶିଖର” କରିଛି।

ଶନିବାର ସକାଳ ୯ ଟା ଶେଷ ହୋଇଥିବା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୬୨,୨୧୨ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ଏବଂ ୮୩୭ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଦେଶର ୭୪,୩୨,୬୮୧ ମାମଲାରେ ୭,୯୫,୦୮୭ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା, ୬୫,୨୪,୫୯୬ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ୧,୧୨,୯୯୮ ମୃତ୍ୟୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଏହି ମହତ୍ତ୍ଵ ପୂର୍ଣ ସଫଳତା ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଟାର୍ଗେଟେଡ୍ ରଣନୀତିର ଫଳାଫଳ ଯାହାକି ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଉଛି।

ନଭ୍ରାଟ୍ରି ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ ମନ୍ଦିରଗୁଡିକ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ଟନେଲ୍ ସ୍ଥାପନ, ​​ଏବଂ ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ନୈବେଦ୍ୟ ଏବଂ ‘ପ୍ରସାଦ’ ନିଷେଧ କରିବା ସହିତ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଭକ୍ତଙ୍କ ତରବରିଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରୋନାଭାଇରସ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଘୋଷ ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱରରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଉଚ୍ଚ ନିର୍ଭରଶୀଳ ୟୁନିଟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କର ୧୦୨ ଡିଗ୍ରୀ ଜ୍ୱର ଅଛି ଏବଂ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଅମ୍ଳଜାନ ସାଚୁରେଚର ସ୍ତର ଭଲ ଅଛି | ଚିନ୍ତା କରିବାର କିଛି ନାହିଁ। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article